devre anahtarı ile ilgili yardım...

umit888

Üye
iyigeceler herkese öncelikle
mutfak dolabının altına led yapmak istiyorum fakat devre anahtarı resımde goruldugu gıbı tahta ile temas halinde herhangi bir sorun cıkarırmı yanma vs. ve bağlantı şeklim doğrumu acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

trafo 12V 3A
Led 1metre + 3metre
n1tma0.png
2mx4zyx.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tahtada sorun yapmaz ama aradaki mesafe az olduğundan fazdan noture atlama yaparken ark oluşabilir buda Allah muhafaza yangına yol açabilir arkasına baş sıcak silikinu sorun olmaz

eyv hocam çok saol sıcak silikonu soylemen cok iyi oldu

Tam bilmiyorum ama ledlerin boyları aynı olmadığı için stabil yanmayabilir 1 mlik fazla 3 mlik orta yanabilir

3 metrelik olanı hem basından hem sonundan beslesem sorun cozulurmu?

Önceden denemedim belki de sorun bile olmazama beslersen daha verimli olut

yarın denıyım bı bakalım yardımların ıcın cok saol hocam

Dostum ,

Bu uçları izole etmelisiniz. 220 volt bu mesafeden atlamaz ark yapmaz. Voltaj o kadar yüksek değil ancak sorun şu anahtarın bulunduğu nokta itibari ile ocağa çok yakın. Ocakta pişen yemeklerin kaynayan suların buharı yükselir. Bu alanda birikir. Bu nem tahta yüzeyinde yoğuşmalara neden olur buda iletkenliği arttırır ve elektrikle temas halindeki yerlerde ısınmaya neden olur.

Hem açıktaki alanı izole edin hemde anahtarı ama anahtarı nasıl izole edersiniz bilmiyorum. İlk çalıştırdığınızda dikkatle gözlemleyin anahtarın olduğu yerde yoğuşma varsa bence anahtarın konumunu değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri