Delta VFD EL sürücü OC hatası

Yok abi zaten senin söylediğin ayarları kullanarak yaptım. Fast'ın söylediği ayarlar gerçekten çok kötü. Hİç tork olmuyor. Senin ayarlarda gerçekten ciddi tork kuvveti oluyor. Fakat motor düşük devirde çok amper çekiyor. Hatta şöyle ki; bizim peder cihazı rs845'den bağlayıp akım grafiğine filan baktı. Senin söylediğin ayarlarda motor ilk kalkışta çok çok kısa ms bir süre 10.5A üzeri çekiyor. Bunu delta ekranında göremiyorsun ama osiloskopta gözüküyor. 11A'e geliyor ve geçiyor mu bilmiyorum çünkü çıkışa koyduğum sigortalar patlıyor.(11A sigorta) . Zaten ayarladığımda cihazda OL'ye düşüyor.

Fakat fast'in 110/150 vs orta nokta ayarlarında yaparsam bu ilk kalkışta, düşük devir olduğundan yüksek amper çekmediğinden hep 2A, 1.5A vs çekiyor. Ancak zorlanınca vs amper artıyor. Fakar tork düşük.

Sanırım senin ayarları biraz daha configure edip, bu ilk kalkışta yani, çok çok düşük devirde 10A'i aşmayacak şekilde biraz daha oynayabilirsek bence gayet uygun olacak ayarlar.

benim ayarları biraz daha arttırırsan rakamları tork biraz daha düşebilir 10-20 arttırıp deneyebilirsin
bu arada sigortayı sürücü ile motor arasına mı koydun ? cam sigorta mı

Evet cam. Ama sigorta kalmadı:) patlatmaktan. Söktüm biraz önce. Dediğin gibi sigorta gereksiz. Ama geçici olarak olayı anlamama neden oldu. Şu an senin ayarlarda deviri yüksek bırakıp cihazı açıyorum. O zaman herhangi bir sorun yok. Ama deviri düşürürken 0'lama yalaşırken çok yüksek amper çekiyor. Bende max A değerini 9.9A e ayarladığımdan OL'ye geçiyor. Dediğin gibi ayarları biraz daha artırmak lazım. Senin ayarlardan hangisini artırınca amper değeri düşer?

Ya da şöyle bir şey geldi aklıma minimum çıkış frekansı diye bir yer var. Onu artırırsak zaten duracakmış gibi olan bir hızda devre ihtiyacım yok.

minimum çıkış frekansını kullanmadığın düşük devrine denk gelen frekansı set edebilirsin.
mesela bin devir altını kullanmıyorsan 16.66 ayarlayabilirsin.

Evet cam. Ama sigorta kalmadı:) patlatmaktan. Söktüm biraz önce. Dediğin gibi sigorta gereksiz. Ama geçici olarak olayı anlamama neden oldu. Şu an senin ayarlarda deviri yüksek bırakıp cihazı açıyorum. O zaman herhangi bir sorun yok. Ama deviri düşürürken 0'lama yalaşırken çok yüksek amper çekiyor. Bende max A değerini 9.9A e ayarladığımdan OL'ye geçiyor. Dediğin gibi ayarları biraz daha artırmak lazım. Senin ayarlardan hangisini artırınca amper değeri düşer?

Ya da şöyle bir şey geldi aklıma minimum çıkış frekansı diye bir yer var. Onu artırırsak zaten duracakmış gibi olan bir hızda devre ihtiyacım yok.
Motor ile sürücü arasında termik kullanılabilir ama cam sigorta kullanılmaz.Sigortanın 1 tanesi herhangi bir nedenden dolayı atar ise motor 2 faza kalabilirki bu istenmeyen bir durumdur.

3'ü birden patladı.Ama dediğiniz gibi doğru olabilir. Termik nedir bilmiyorum. Araştıracağım. Ama sanırım bu ayarlar ile gerek kalmayacak.

Biraz alakasız ama bir sorum olacak spindle ile ilgili.

Şimdi elimizde hertz marka 750 watt spindle var. Biz özel olarak er20 pens ve 6000 devir olarak istemiştik. Şimdi yüksek devirli olmasını istiyoruz. Motorun sargısını yeniden yüksek devire uygun sardırabilir miyiz acaba. Olabilitesi nedir bu işin :)

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

hertz i aramanızı öneririm.

Hertz'e de bir tavsiye de bulunalım. Motorlarına paket ve kullanma kılavuzu yapsınlar. Çok zor ve maliyetli bir iş değil. Benimki kartonlara sarıp, herhangi bir poşete koyarak vermişti bayisi...

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri