Delta Plc ye Güvenebilirmiyim

infiltrate

Üye
Arkadaşlar Deltanın dvp-14ss serisi 8 giriş 6 çıkışlı modüler plcyi aldım. elimde başka marka plc lerde var. yapısı çok küçük kırılcak gibi duruyor diğerlerinin yanında. Ne bileyim sağlıklı çalışırmı. güvenle kullanabilirmiyim. Bu konuda ne diyorsunuz fikirlerinizi alabilirmiyim....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
DVP 14ss plcleri yaklaşık olarak 3 yıldan beri bizzat kullanıyorum.Hiç bir sıkıntı olmadı.

ben sene 2000 den beri nerdeyse sürekli kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. Tabi bazen ben yanlışlıklar yaptığımda sıkıntılar oldu ama fast ile konuşup sıkıntıları çözdük bence çok güzel sıkıntı yaşamazsın

Sn. infiltrate,

Mesajınızı geç gördüm ama yine de yazmak istedim. Bitirme tezimde PLC ile Isı Kontrolü uygulaması yapmıştım. Tabii benim fazla bilgim olmadığı çok zorlandım, bu kadar basit bir uygulama için bile.. Ancak daha önce de forumumuzda bir konu açarak kendilerine teşekkür ettiğim gibi, tekrar teşekkürü bir borç bilerek ve F.A.S.T'teki yetkilere bütün saygımla beraber bir hususu da belirtmeliyim.

Yaptığım uygulamada; OP ile PLC arasında bağlantıyı 485 portu üzerinden, PLC ile PC arasındaki bağlantıyı da 232 port üzerinden sağlamak istemiştim. Online Mod seçeneğinden faydalanıp, tezimin sunumunu yaparken hocalarıma göstermek istedim. Ama bir türlü beceremedim. F.A.S.T'teki yetkililer de benden çok bıkmış olsa gerek ki PLC ve OP'ni kendilerine getirmemi istediler. :) Gittiğimde ise PLC'nin 485 portunda Soğuk Lehim olduğunu ve sorunu hallettiklerini söylediler ki sorun gerçek halloldu. Çok fazla konuya hakim olmadığımı biliyorum ama insan düşünmeden edemiyor. Böyle bir problem Siemens'in PLC'lerinde olur muydu acaba..?

Not : Amacım hiçbir şekilde Delta'yı kötülemek değildir. Tam aksine, fiyat-kalite orantısında bence çok iyiler. Kullanması da çok basit ve teknik destek mükemmel.. Umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir.

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

sayin etuzuner arkadasim sizin boyle bir konuda acikcasi siemensten ne kadar destek alacaginizda acikcasi kocaman bir soru isareti cunku ben bugune kadar omron, siemens ,delta,fatek,panasonic(nais) plc lerin hepsinle projeler yaptim bir op73 ekranla s7-200 plc yi haberlestirebilmek icin bende baya ugrastim.vede teknik destek anlamindada acikcasi cihazi aldigim firmadan destekte alamadim.ama burada adini saygiyla anacagim izmir bolge mudurlugunde plc bolumu sorumlusu alpaslan bey benim imdadima yetisti vede sonucu elde ettim.siemenstede belli sorunlar mutlaka oluyor.siz simdi cihaziniz arizalandiginda gonderdiginizde kac gun bekliyorsunuz acaba siemenste veya bir drive devreye alirken sorduklariniza ne kadar cevap alabiliyorsunuz acaba ben bugune kadar siemenste hep bu konularda tek basina kaldim acikcasi ama diger firmalarda bunu yasamadim acikcasi

çalıştığım fabrikada sımens ve omron PLC ve sürücüler kullanıyordum.Uzun bir süredir Özeelikle siemens kullanmıyorum.Fabrika sıcak sorun oluyordu.Omrondan cihaz anlamında sıkıntı yaşamadım ama siemensle çalışmak ölüm.hiçbir cihazın kutusundan TÜRKÇE kılavuz çıkmıyor.Teknik desteğe ulaşmak başlıbaşına sorun.Deltayı yeni bazı uygulamalarda kullandık.yaklaşık bir yıldır sorunla karşılaşmadık.fiyat dengesi de iyi tavsiye ederim

çalıştığım fabrikada sımens ve omron PLC ve sürücüler kullanıyordum.Uzun bir süredir Özeelikle siemens kullanmıyorum.Fabrika sıcak sorun oluyordu.Omrondan cihaz anlamında sıkıntı yaşamadım ama siemensle çalışmak ölüm.hiçbir cihazın kutusundan TÜRKÇE kılavuz çıkmıyor.Teknik desteğe ulaşmak başlıbaşına sorun.Deltayı yeni bazı uygulamalarda kullandık.yaklaşık bir yıldır sorunla karşılaşmadık.fiyat dengesi de iyi tavsiye ederim

elbette ben burada siemens dusmanligi yapmiyorum fakat goruldugu uzere benden baska arkadaslarda benzer sorunlar yasiyorlar .forumumuza uye olan siemensin partner firmalarindaki arkadaslarin bizim bu taleblerimizi umarim siemense iletirler yada daha fazla forumda katki yapmaya calisirlar

Sn. gezer77,

Kusuruma bakmayınız gerçekten çok fazla bilgim olmadığı için düşüncemi paylaşmak ve sorumu sormak istedim. Sizler bu işin içerisinde olduğunuz için tabii ki benden çok daha iyi bileceksiniz. Ben arızalı parçanın tamir olması için yarım saatten az bir süre bekledim, gerçekten çok yardımcı oldular. Zaten mesajımda da kendilerine tekrar teşekkür ettiğimi belirtmiştim. Siemens'in problemleri olup olmadığını merak ettiğim için de sormak istedim. Size ve Sn. alildemir017'e yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizlerin tecrübe ve bilgileriniz sayesinde bizler de gün geçtikçe daha fazla öğreniyoruz.

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

Selamlar

Uzun yıllardır otomasyon çözümleri yapıyoruz, projelerde Delta ,Siemens veya herhangi bir markanın bir diğerine göre avantajlarıda var dezavantajlarıda var, bu tamamen projenin kapsamına bağlı seçilmesi gereken bir durum, fakat Delta PLC esnek, teknik desteği mükemmel ,fiyat performans özelliği olarak çok iyi bir PLC , yeni başlayan arkadaşlar için, veya küçük çaplı otomasyon çözümleri yapan arkdaşlar için biçilmiş kaftan diyebilirim, ben bugün e kadar ürettiğim çözümlerde Delta PLc den yana bir sıkıntı yaşamadım, İyi Çalışmalar

uzun zamandır takip ediyorum, küçük ve orta boyutlu sistemler için fiyat/performans oranı gayet iyi. kullananlardan aldığım iyi geri besleme ile ben de ilk defa kullanmaya karar verdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri