Delta plc ve dop-b ekran yardım!

hasata

Üye
merhaba arkadaşlar; dvp-ss modeli plc ye encoder bağladım, wplsoft programında çok güzel okuyorum, değeri değiştiriyorum bi sorun yok,

fakat dop-b ekranından hızlı sayıcı değerini nasıl değiştireceğim ve okuyacağım hakkında hiç bir fikrim yok, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaşlar; dvp-ss modeli plc ye encoder bağladım, wplsoft programında çok güzel okuyorum, değeri değiştiriyorum bi sorun yok,

fakat dop-b ekranından hızlı sayıcı değerini nasıl değiştireceğim ve okuyacağım hakkında hiç bir fikrim yok, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Teknik olarak kullandığın ürünün tam olarak incelersen hiçbir sıkıntı olmayacak. Plc lerin tümünde adresleme mantığı aynıdır. Sadece neyi nereye yazdığına veya atadığına dikkat et yeterlidir.

***Balık pişirmesini değil balık tutmasını öğret(Made in China)

haklısın SEAGATE arkadaşım fakat yarıdımcı olacak hiç bir döküman bulamadım, eğer elinizde döküman varsa paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler..

sayıcı değerini ekrandan değiştirmek için; element-input-numaric entry koyup okuma ve yazma adresini verdiğin hızlı sayıcı numarasını yazarak (c251 gibi) okuyabilir ve değiştirebilirsin.

Merhaba,

Örneğin;
LD M1000
DCNT C251 D500
gibi bir kulllanımda, double word olarak sayıcı değeri C251'de set değeri ise D500'de dir. Dolayısıyla ekranda C251 için Numeric Display ve D500 için Numeric Entry girişi yapmalısınız. Kulllanıma göre daha farklı uygulamalarda vardır ama en genel anlamda yukarıdaki gibidir.

İyi çalışmalar.

arkadaşlar çok teşekkürler yardımlarınız için,

ufak bir sorum daha olacak dvp-ss plc ile vfd-l invertör rs485 haberleşmesi yapmak istiyorum, yine aynı şekilde dop-b panelden frekansını değiştirmek istiyorum,
yardımcı olursanız sevinrim...

seçenekler sekmesinden konfigrasyonu seç
açılan pencerede
COM port tıkla
base port haricindekiportlardan birini sec (tek tıklama) ve ekle butonunu tıkla
yeni bir pencere açılacak üst kutuda link iki yazıyor olacak
alttaki kutudan delta controller ASCII seç
her iki pencereyi Tamam tıklayarak çık
çalışma sayfasına
sayısal data giriş kutusu seç
ve özelliklerinde yazma adresinetıkla açılan pencerede base portu link iki olarak değiştir
altındaki kutu değişecektir INVERTERi seç
adrese 2000 gir
okuma adresinede aynı işlemleri yap adres bu kez 2100 olacak

artık bu örneği panele gönderdiğinde bu kutuya yazdığın değer ınvertere frekens değeri olarak yazılacak
tabiki gerekli ara kablo bağlantısını ve driver ayarlarınıda yapman gerekecek

umarım işine yarar
iyi çalışmalar

sn: kahraman_mesut verdiğniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

fakat benim yapmak istediğim; elimdeki dvp-ss delta plc nin rs.232 haberleşme portundan panelle, rs.485 portuyla invertör ile haberleşip panelden plc ye
plc den invertöre komut göndermek istiyorum,
NOT: panel: delta dop-b
invertör: vdf-l

ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

neden öyle birşey yapmak istedin oparatör paneli sürücü ile anlattığım şekilde gayet güzel çalışıyor...

ama yinede illa yapmak istiyorum dersen www.fastltd.net adresindeki download bölümünden örnek uygulamalar içinde size uygun bi örnek vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,236
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Geri