delta operatör paneli

eplan cızım programı bulabılırımıyım arkadaslar?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaslar delta panelden yazılımı nasıl cekebılırım bunun ıcın gereklı olan kablo nasıl olmalı yardımlarınızı beklıyorum

Sn.gunahkar_sokaklar

USB yazıcılarda kullanılan ara kablo işini görür. (Tabi şifre koruması yoksa,..vb)

Kolay gelsin

tamam dostumm kabloyu temın ettım fakat screen edıtor programını actıgımda fıle menusunde upoad var sadece ordanda bı turlu cekemedım ne yapmam gerekıyor ozel bı ayarı varmı
yardımlarınız ve ılgınız ıcın tesekkurler

Özel bir ayar yok (Şifreli olsa doğrulama isterdi), fakat Hmı ilk versiyonlardan ise USB desteklemeyebilir. USB kablosunu taktığında yeni donanım algıladı (Drv kurma olayı) gelmesi lazım. Gelmediyse usb den değil ancak com1 den seri kablo ile çekebilirsin. Bağlantısı aşağıdaki gibi

2 (Hmı) -> 3 (Pc)
3 (Hmı) -> 2 (Pc)
5 " -> 5 "
7 " -> 8 "
8 " -> 7 "

Sadece 2 ve 3 ü bağlamanda yeteli olabilir.

Kolay gelsin

tesekkur ederım dostum serı kabloyla denedım olmuyor sıfrede yok usb ıle bı denıyım yardımlarınız ıcın tesekkurler

RS232 kablo bağlantı şeması www.fastltd.net sitesi içindeki download kısmında mevcut. Panelde 2 ad. seri port vardır. Bunlardan biri direk RS232'dir diğeri ise panel üzerinden RS232 veya RS485 seçilebilmektedir. Kablo bağlantın doğru olsa bile bu ayar RS485'te kaldığı için bağlanamıyor olabilirsin.
Bunları denemeni bir tavsiye ederim.

usb dende denedım ama olmuoyor rs 485 i nasıl rs232 ye ayarlıcam usb driver istiuyor aslında onu bulsam en guzelı o

Sn.volverine

Kablo bağlantın doğru olsa bile bu ayar RS485'te kaldığı için bağlanamıyor olabilirsin.

Basettiğiniz ayar delta Dop' ta sadece com2 için yapılabilmektedir.(Bazı serilerde ilave olarak com3)
Yazılım yükleme ve okuma için ise, com1, com2 veya Usb kullanabilirsiniz. bu durumda sorun teşkiledeceğini sanmam, en azından alternatifiniz var. amadiğer portlarda bir şeklde sorun varsa o zaman, atlanmaması gereken bir uyarı.

usb drv. "Screen Editor" programı içinden "seçenekler\çalışma" ortamı altında bulunan "HMI USB sürücü tekrar kur" düğmesi ile yapılabilmekte, fakat usb kablosu takıldığı zaman eğer başka bir sorun yoksa algılanması lazım.

Seri kablo için ise dop ta SYS butonu basılı tutularak sistem menüsüne girmeniz gerek (Erişim şifre onaylı değilse) buradan "Download port" tıklanmalı bağlantı yapılan com seçilmeli (com1 tercih emek daha iyi)

daha sonra gelecek seçenek "hayır" denilmeli (seçenek etiketi aklımda değil, uzun zamandır usb kullanıyorum)

Bunları atlamış olabileceğinizi düşünerek, hatırlatmak istedim

Kolay gelsin

Ckaya kardes,
Delta 14SS ile Dop B arasında rs485 haberlesmesinde problem yasıyorum. yardımcı olursan sevinirim. hoşçakal. telefon numaramıda ekliyorum umarım haberlesiriz.
[email protected]
0532 546 4997

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri