Delta dop-b ile dvp-04tc ısı kont. haberleşmesi

asra

Üye
Dop-b ekran ile delta dvp-04tc-s ısı kontrol kartını kontrol edebilirmiyim? yardımcı olabilirmisiniz.(Sistemde kullandığım plc: Delta Dvp-28SV)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sayin asra bahsettiginiz kart 28sv plc yanina takilan tip modullerden olup bunu plc yardimiyla ekran uzerinden programa ilave yaparak kontrol edebilirsiniz

485 ile haberleştirmeniz mümkün dtc nin haberleşme protokolünü ayarlayın ve dop-b de haberleştirin

485 ile haberleştirmeniz mümkün dtc nin haberleşme protokolünü ayarlayın ve dop-b de haberleştirin
sayin vatanteknik bahsi gecen modul plc yanina takilan modullerden degilmi acaba yoksa benmi yanlis hatirliyorum

evet yanına takılan modül rs485 ile dtc1000 ile haberleşirsiniz burada yapmanız gereken from ve to komutlarını kullanarak ısı değerinizi plcnin d alanlarına yazmanız bu komutları inceleyin birisi okur birisi yazar

delta ürünlerini analog modül olsun pt100 modülü olsun 485 çıkışı olduğu için adresler bilgilerini alarak haberleşebilirsiniz. cpu ya gerek yoktur komutlara gelince cpu yanına takarsanınz komut yazarsınız cpu ile 485 haberleşmezsiniz sadece.

delta ürünlerini analog modül olsun pt100 modülü olsun 485 çıkışı olduğu için adresler bilgilerini alarak haberleşebilirsiniz. cpu ya gerek yoktur komutlara gelince cpu yanına takarsanınz komut yazarsınız cpu ile 485 haberleşmezsiniz sadece.

üstadım dop-a57gstd panel ile dvp-04tc-s bunları plc olmadan haberleştiriyorsunuz bir örnek verirmisiniz acaba dtc1000 değil dvp-04tc-s ile
çünkü arkadaşın sorduğu modül bu gerçi plc olmasıda bişi ifade etmiyor sanırım bu cihazda rs485 yoktu diye biliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri