Dc motor sürme röle ile mi mosfetle

mandalina_

Üye
Pic ile dc motor sürmek istiyorum.Daha önceki 2 adet röle kullanarak yaptıgım devrelerde parazitlenme etiket atlaması gibi durumlar oldu.H-bridgeli devre ile yaparsam röleli sisteme göre daha stabil olur mu

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
H- bridge yaparsanız kesinlikle daha stabil olacaktır.Bildiğiniz gibi H- bridge son teknoloji sayılır.Kolay gelsin.

Merhaba ben bir tane devre yaptım. 4 adet nmos kullandım çalışıyor fakat girişten 12 volt ile besliyorum ve çıkışta 8 volt görüyorum. Üst tarafa koyduğum nmoslarda 4 voltluk gerilim düşümü oluşuyor. Nedeni nedir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

salih_arel arkadaşım mosfetlerinle eksileri sürüyorsun degilmi ?normalde yaşanmaması gereken bir durum.dst

salih_arel üst tarafa koyduğum demişsin anladığım kadarıyla h-bridge yapmışsın üst ikisini pmos kullanırsan sorun çözülür

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri