Dalgıc pompa arıza

Termik kontağını kumanda değil güç devresine bağlamış sanki . Yoksa ben mi yanlış görüyorum .
Edit : Evet yanlış görüyormuşum :)

Röle üzerindeki ayar suyun temizlik ya da kirlilik durumuna göre mi ayarlanıyor acaba ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet, su iletkenliği önemli ama şahsi görüşüm zaman içinde kullanılan elektrotun deforme olması (korozyon, kirlilik) pot değerinin değişmesinde çok daha etkili.
Su iletkenliği kadar başıma bela olmuş birşey yok . Ters osmoz sistemi dışında bu değeri düşürme konusunda bir sistem yok malesef .

Eskiden ters osmozmu vardı ? O zaman
( 1974 -85 ) ne yapılyormuş ? ;)
Bu işin kompedanı firmalara çok sordum osmoz sisteminden usanmış biri olarak . Kendimde araştırdım. Bir alternatifi yok malesef . Eskiden bu verilerin ne kadar bilindiği ve kontrol edildiği bile meçhul. Suya ait üç parametre var . Ph , sertlik ve iletkenlik. Üçü de referans değerleri karşılamazsa eşanjör ve soğutma sistemleri için bela oluyor su resmen . Bir ara çok yıldım bu işlerden. Elektrikten çok daha kontrolü ve takibi zor sistemler .

18,5 MW lık karşı basınçlı ,7,7 MW lık kon-
denseli türbin çalıştıran işletmeler,bu su ıslahı işini nasıl becermişler olabilirler ?
Ben oradayken,tesis 14 yıldır sorunsuz
çalışıyordu.

Son düzenleme:
Cihazlarda kaliteyi dibe indirdiler şimdi de bahaneyi suda buluyorlar. Adam akıllı malzeme kullanılınca yıllarca sorun çıkmıyor. Tamam suda etkiliyordur ama suçun büyüğü kalitesizlikte.

Son düzenleme:
18,5 MW lık karşı basınçlı ,7,7 MW lık kon-
denseli türbin çalıştıran işletmeler,bu su ıslahı işini nasıl becermişler olabilirler ?
Ben oradayken,tesis 14 yıldır sorunsuz
çalışıyordu.
Gelen ham suyun kalitesine bağlı. Bildigim bir işyerinde ham su direk makinelere soğutma suyu olarak veriliyor soğutma kulesinden açık çevrimle . Hiçte sorun olmuyor . Benim göbeğim çatladı yıllarca kapalı çevrimde eşanjör tikanmiyacak , plakları delinmeyecek diye . Dediğim gibi gelen ham suyun kalitesi iyiyse bir üst seviyeye çıkartabilmek daha kolay . Ama değerleri kötü bir suyu adam etmek deveye hendek atlatmaktan zor.

Siz deyin 30 ben diyeyim 40 yıllık bir soğutma grubumuz vardı artık yedek parçası temin edilemediği için değiştirmek zorunda kaldık. Yeni cihazlar 5. senesinde cortu çekti.Borular delindi. Önce b..u topraklama kötü diye attılar inandıramadık ölçüm verdik sonra top suya döndü. Olan cihaza oldu. Eski cihazda aynı su ile çalışıyordu ona neden birşey olmadı? Yeni cihazlar su mu seçiyor ki😄

Siz deyin 30 ben diyeyim 40 yıllık bir soğutma grubumuz vardı artık yedek parçası temin edilemediği için değiştirmek zorunda kaldık. Yeni cihazlar 5. senesinde cortu çekti.Borular delindi. Önce b..u topraklama kötü diye attılar inandıramadık ölçüm verdik sonra top suya döndü. Olan cihaza oldu. Eski cihazda aynı su ile çalışıyordu ona neden birşey olmadı? Yeni cihazlar su mu seçiyor ki😄
Aynı su tabiri malesef bir reel karşılaştırma olanağı sunmuyor. Su karekteri değişken bir yapı. Yağmur yağar su değişir, başka su karışır karakteri değişir , akış yolu değişir karekteri değişir. Her durum için ölçüm değerleri aynı değilse aynı su demek biraz malesef eksik bir tabir . Daha önce de söylediğim gibi bu değerler kontrol edilmezse her sistemin itinayla ....a kor su malesef. Siz 5 sene diyorsunuz. Biz 1 senede bozulanini da gördük.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,195
Son üye
dijitalpark

Yeni konular

Geri