Dümen aci göstergesi

Paskomya usdat, bu konunun piri idi. Galıba, uzakdanda olsa gözlemlıyor, benım tanıdıgım, " huysuz ıhtıyar" ise, size bir cevap gelecektir. Bu arada onu cok özlediğimi ve özlediğimizide duyurmak ısterım.
Bu foruma, 2007 de kayıt olmusum. Ne muhterem kişiler vardı. ne bılgiler paylaşırlardı.
Her şeyden önce, nezaket, saygı ön planda idi. O günlere aşina ve özlıyen biri olmak çok üzücü.
O zamanki, iyi abıler, yağız atlara binip gittiler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
O zaman yeni taktığınız cihazın girişi sensörünüzü fazla yüklüyor demektr, buna çözüm yapılabilir ama bu kadar uğraşmaya değmez sanırım, yine yardımcı olabilirsem yazın, kolay gelsin.
Ben yinede çözümü yazayım,
1 adet TLC272 opamp ve 1 adet 24v giriş +/-12v çıkış küçük power konvertör kart lazım. Çok ucuza mal olur.

O zaman yeni taktığınız cihazın girişi sensörünüzü fazla yüklüyor demektr, buna çözüm yapılabilir ama bu kadar uğraşmaya değmez sanırım, yine yardımcı olabilirsem yazın, kolay gelsin.

üstadım, iki indikator arasındaki uyumsuzluk neyden kaynaklanıyor zahmet olmayacaksa açıklayabilir misiniz?

üstadım, iki indikator arasındaki uyumsuzluk neyden kaynaklanıyor zahmet olmayacaksa açıklayabilir misiniz?
Estağfurullah, tabi. Yeni cihazın giriş emedansının düşük olmasından kaynaklanıyor, veya eskisinin dümen sensörünün çıkış emedansı biraz yüksek kalıyor. (Tabii , bütün bu açıklamalar soru soran kişinin anlattıkları ile değerlendiriliyor, herşeyi sağlam farz ederek)

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri