Co2 lazer cnc (Birlikte yapalım)

marka logo kazımalarda önemli olan raster özellikli yazılımdır. sizin elektroniklerinize uyum çok öenmli burada. o yüzden dsp controller dedim..

raster özellik derken? Ben her programda çizerim. Illustrator vs farketmez. Temiz vectorel çizim olarak kendi programına aktarabilirim.

Bir de şöyle bir şey geldi aklıma. Bizim panoda öyle bir bağlantı yaparız ki tek bir anahtar ile tüm pano cnc lazer moduna geçer (power, sürücü vs.) Olur mu?

olmaz
düşük hızlarda kesme ve basit işler yapacaksan olur ( vidalı miller direk kayışlar kadar hızlara çıkar mı çıkarsa ne denli mantıklı olur tartışılır )
kazıma işi için yüksek hızlar istediği için raster özelliği önemli

Yok vidali milleri kullanmasak. Sadece panoyu kullansak. Yani ayrıca bir daha sürücü, power vs almaya gerek var mı ki?

şimdi bir kere o iş olmaz tek düğme falan..
lazer için mekaniğin ayrı cnc için ayrı
lazerdeki step motorlar daha küçük ya da daha az güçlü cnc ye göre
bir onda bir onda kullanmak olmaz
ayrıca lazeri çalıştıracak ana ünite ne olacak ? mach3 ile kullanacam dersen sadece kesim gibi basit işler yaparsın o zaman lpt breakout boardlar gibi kartlarla olur

Anladım. Motorlar inkjet printer gibi gidip gelecek. Dolayısıyla motorlar, dolayısıyla sürücüler ve powerlar farklı olacak.

Benim ihtiyacım max 10x10cm büyüklüğünde tek tonda(resim gibi değil) vector logo yazıyı, 10 cm yüksekliğine varabilen ahşabın yüzeyine işlemek.

Şöyle bir şey alsam http://www.dx.com/p/neje-200mw-mini...-laser-printer-blue-white-384328#.V8wseZN96Ht
Direk altına yükseklik koyup ahşabı altına yerleştirsem iş görür mü?

O israfı yapmayacağım sayenizde...
Şunu buldum. Aynı benim cnc sistemi gibi... Hız yetiyor mu anlamadım.
http://www.instructables.com/id/Arduino-Laser-Engraver/

Benim yapacağım şey en fazla ekteki gibi bir yazı logo. En fazla bu logonun dişisi olur vs.. Şimdilik bunu spindle'ı ters yönle çalıştırarak yapıyorum. Ucu yaka yaka kazıyor logoyu.

Ekli dosyalar

• 16.05.14.Mjolk5742-thumbc.jpg
    16.05.14.Mjolk5742-thumbc.jpg
    83.6 KB · Görüntüleme: 29
öncelikle raster engraving ile ilgili videolardan ne demek istediğimi bir anlayın. ne yapmak istediğinizi kararlaştırın.
ekteki resimde raster özelliği ile yapılmış yani inkjet yazıcı kafası gibi.
bunu bizim cnclerde de yapabilirsiniz ama lazerin açılış kapanış hız ayarlarını nasıl ayarlayacaksınız tartışılır.
ayrıca çok yavaş olacağı kesin.
tek bir çizgi halinde bana çizsin dersen olur

Rasteri anladım. Düz şekilde sabit hızda ilerlerken kafa lazer önündeki ayna açılıp kapanıyor. Buna göre logoyu aşağıya çıkartıyor. Bu tabi hızlı oluyor. Biraz CNC conversion ları izlemem lazım. belki yeterli olur hızı..

Bunun dışında elimde büyük a3 plotter var. Bozabilirim de bunların motorlarını filan sürmek. Uygun sürücüyü bulmak vs baya uzun iş. Sanırım siz yapanları izlemede kalacağım bir süre. Yakarak logo yapmaya devam.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri