CNC'min kalan parcalarini hala kestiremedim.

gumush

Üye
Uzun bir zaman ara vermem gerekmisti. CNC tasarimim icin gerekli olan parcalari kestirmek istiyorum. Bir firma 15 gunden fazladir oyaliyor. Bu nedenle asagidaki kesimleri 20mm ve 10mm aluminyum'a router ile kestirmek istiyorum.

C0stQgv.png

parcalar bu sekilde oyle karisik bir kesim yok, sadece sinir kesimleri ve delikler var.

Ancak deliklerin hizalari vs cok onemli (birden fazla kizak oturacagi icin hassasiyet gerekiyor )

Bu konuda is yaptirabilecegim , tercihen birinin tanidigi , yakini varmidir.

Izmir'de oldugum icin burada biriyle calismak mantikli olacak benim icin.

Desteginiz icin simdiden tesekkur ederim.
VK3T5Jl.png

rK9YzMK.png

EPTbepm.png

İşi ikiye bölebilirsin , önce kestir sonra deldir.
Kesme ile delme işini ayrı yerlere yaptır.
Parça satan keser ama delemeyebilir , konu az farklı.
Kesme kolay olur.
Yarı kaba da olsa kesilmiş parçaları işlemeye razı olanı bulman daha bir ihtimal.

9 Eylül üniversitenin karşılarında bir yerde sanayi sitesi olacaktı ..

Lazerde kestirirsen hiç sorun yaşamazsın. Istanbul da olsaydı bizim çalıştığımız lazerci vardı.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İzmirde çiğli AOSB Demsaç var Tel: 0 232 376 70 71.Bir sor bakalım aliminyum kesiyorlarmı.

Yanitlar icin tesekkur ederim, yarin arayacagim.

Lazer konusunda soyle bir sorun oldu , dedikleri pratikte malzeme kalinligindan kucuk deliklerde sorun olacagini soylediler. Bir firma sac olusa kesebileceklerini ama lzerde bu delikleri cikartamayacaklarini soyledi.

Aslinda balcova'daki sanayi olabilir ama orada araba tamircileri vs cok var saniyorum.

Yarin alternatifler arayacagim.

sanayi işi yaptırma derim.

ayrıca 20mm aluminyum u direk tablaya koyup kestireceksen
iki yüzlerini traşlatırsan tam ayarında olur
öteki türlü parçayı alıp lasere koyup kesseler bile parça mm yamuk olsa kaldır çöpe at

benim sana tavsiyem
parça olarak kabası kesilmişi laserde kestirin. deliklerin eksenine laserde markalama attırın. yani parçayı oynatmadan en azından iç verecek şekilde markalatın.
daha sonra punta ucu mu diyolar ne diyolar ? delik delmek için önce yol gösterici bir delik kılavus delik gibi ufak bir delik delip bu noktaları çapına uygun uçla sütun matkapta del

en son iş bu kesilen delinen parçaların iki yüzünü traşlat. en azından 18mm e indirirsen süper olur tarasımını projeni de 18mm e ayarlarsan bu parçaların hatası olmaz.. herşey cuk diye olur :D

Lazerde belli bir çapın altında delik delinmiyor sözü doğrudur.Aynı cevabı bizede verdiler 5mm saç kesimi yaptırırken.

Merhaba,
Taşlanmış alüminyum plaka alıp lazerde kestirebilirsin. Fiyatı biraz yüksektir ama problem yaşamazsın en azından. İstanbuldaysan firmalar var, olduğun yerde araştırman gerekecektir.
Iyi çalışmalar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri