Cnc router en fazla kaç saat çalışır

kışın süper çalışan makine, yazın adım kaçırıyor sıcaktan :D tamamen atölyenin 40 derece oluşundan.. sürücülerin ve motorların iyi soğutulması lazım.. haklılar onlarda, her ortamda güzel güzel görevimi yerine mi getirecem diyorlar, varsın biraz kaytarsınlar artık ne diyeyim.. sırf bunlara nazaran, dün gittim mobil klima aldım.. letgo'dan 110 tlye.. işte karşınızda, içinde Çin atomu bile bulunmayan, 1990 model Polenz Windy..

size bir itirafta bulunayım. bu alet salonumu bile buzaneye çevirmeye yetiyor... Çinli kalitesiz ve tüketici odaklı ürünlere protestolarım ve kinim halen devam etmektedir. şuan hem hava olarak, hemde kaliteli çalışma ortamı olarak rahat iş yapabiliyorum. bulursanız, kaçırmayın.. bu olay, 1970 model nilfisk G70 modelini hatırlattı.. onda da çinin ç'si bile yoktu.. ve 1970'den beri değişen tek şeyi kömürleri olmuş...

527739619_f086660ac7.jpg

tabi bunun suçlusu, bizim alım gücümüzün düşük, kaliteli ürünlerinde fiyatlarının yüksek oluşu.. her zaman şunu söylerim, çin malı alacak kadar zengin değilim.. biraz daha para biriktirip, kaliteden ödün vermemek gerekiyor.. malesef, durumlar böyle :(

Abi borunun birini direkt panoya ver mis gibi olur :D

valla daha kurulumu bitirmedim bitirince fotolarını atarım. daha da konuyu saptırtmadan kolaylıklar gelsin diyor ve uzuyorum :)

ne güzel 45 saat aralıksız kesim yapıyor.. peki adım kaçırma var mı? benim mdf şaseli cnc'im 45 dakika sonra adım kaçırıyor .d daha çözemedim sıkıntısını sıcaktan heralde.
sonunda kesim bitti adım kaçırma olmamış ama step motorlar çok fazla sıcaktı panoda fan olduğundan sürücülere çok şükür birşey olmamış

sonunda kesim bitti adım kaçırma olmamış ama step motorlar çok fazla sıcaktı panoda fan olduğundan sürücülere çok şükür birşey olmamış
Sürekli bu şekilde aşırı uzun sürelerde çalıştırıyorsanız steplerin üzerine de fan koyabilirsiniz aslında

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri