CNC HAREKET MOTORLARINI SERVO'YA ÇEVİRME

ankis

Katılımcı Üye
Başlıkdan da anlaşılacağı üzere yapmış olduğum 100*75 cm ebatlı cnc min step motorlarını servo motora çevirmeyi düşünüyorum, şu an için adım kaçırma sorunum yok; ama step motorların sesi beni rahatsız etmeye başladı yavaştan :) cnc makinasını servo olarak yapmış arkadaslardan ayarlamalar konusunda karşılaştıklşarı sorunlar hakkında bilgi almak istiyorum.
teco marka servo 750 w lık 2,39nm torklu monofaze düşünüyorum sistemi ( en uygun fiyatlısı bu geldi bana)
sistemden beklentilerim sessiz çalışması, adım kaçırma yapmaması ve cnc min yaptığı işe profesyonellik katması olacak.

konu hakkında deneyimli arkadasların bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.

mekanik parçalarda neler kullandın ?
alt destekli krom mil ve arabalıysa hiç bulaşma

Z ekseni için frenli kullanmayı unutmayı .
Ben ise tam tersini yaptım servoları söküp step taktım :)

Krom mil kullanmadım cnc de 15 lik ray var her eksende,
....
servodan stepe gecme sebebiniz nedir

elimde hiç servo olmadığından kurcalama şansım olmadı ve step/dir ayarlarına karşılık gelen ayarlamalar nasıl yapılır en ufak bilgim yok bunun yanında hız tork vs ayarlamalarıda bilmiyorum... cnc sini servo yapan yada ayarları hakkında bilgisi olan birileri mutlaka vardır. mekanik parçalarda neden araba varsa yapmamak lazım ne sorunlar yaşatıyor vs problemleri nelerdir..?

Servolari bir türlü hareket veremedim kaynak vs de bulamadığım için
Bende epey uğraştım servo konusunda bugüne kadarda baya sorun vardı. Daha bugün halledebildim. Hangi marka servo ?

Panasonic marka
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1454778401.750415.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1454778501.556494.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri