cj2m pıd kontrol

ares043

Üye
merhaba hayırlısabahlar sizlerden bir konuda yardım isteyecektim bir otomasyon uygulamasında omron cj2m 35 cpu plc kullanarak basınç ve sıcaklık üzerinden çalışam 75 ve 30 Kw lık sürücüleri oransal kontrol etmek istiyorum. Yanı basınç veye sıcaklık arttığında yada azaldığında sürücülerimin hızlarıda değişecek ters orantılı olarak sürücülerimin modeli:3G3RX-B4750-E1F VE 3G3RX-A4300-E1F DİR
bununla ilgili bir örnek program gönderilebirse sevinirim
saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PID(190) bloğunu kullanacaksın.örnek bir proje yok ama takıldığın bir yer olursa söyle yardımcı olabilirim.ancak bu PID hafızayı fazla yemekte(yaklaşık 40 değişken).dolayısıyla sana tavsiyem kendin bir pid bloğu yazman veya internetten bulman.ek olarak bu PID bloğunu simülasyon programlarında kullanamıyorsun çıkış vermiyor çünkü. En azından bir Analog input kartına ihtiyacın var simüle edebilmek için.

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri