CJ1M-CPU22 Şifre Koruması

Arkadaşlar elimde Omron CJ1M-CPU22 olan şifreli bir PLC var ben bunun Şifresini kıramadığıma göre bu cpunun üzerinde boş bulunan flash memory yuvasına flash memory taksam cpu içerideki proğramı içine nasıl atarım ? ve proğram zarar görürmü ? bilen arkadaşlardan yardım lütfen.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
şifre olarak "cafe" dener misin
olmazsa omron şifre kırıcılar var

cafe olmadı cj1m cpu22 şifresini nasıl kıralır proğram çökme ihtimali nedir memory dıske nasıl atarız

daha önce bu iş için omron bayisinden destek almıştık,
şifre kırıcı programı kullandılar program 2 saat çalıştıktan sonra şifreyi buldu.
hangi şehirdesiniz omron bayisinden destek alabilirsiniz.

şifreyi bilmeden cpu dan flash memory'ye yükleme yapamazsın.

Flash memory ye aşağıdaki uzantılı iki dosyayı göndermekte. bunlar nedir bilen varmı.
PARAM1.STD PROG1.OBJ

kardes flash memorye toplam ya 4 yada 5 dosya gondermesi gerekiyor
bunları bana mail atarsan sana yardımcı olmaya çalısırım

TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT 1 DOSYA GÖNDERDİ. PARAM1.STD

"şifre yazan insansa kıranda insandır" sonunda başardım omron şifrelerini kırmayı. Omron yazılımcılarına geçmiş olsun.

Eğer programcı yazdığı plc programı ile engellemedi ise ve Compact Flash' a programı atabiliyorsanız şifreyi buldunuz demektir...

Atılan .obj dosyasını birde notepad'de açmayı deneyin : ) ve sonucu bildirin :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri