Dediğin siteyi inceledim ve benim program gibi çeviriyor dediğin örneği.

Dediğin siteyi inceledim ve benim program gibi çeviriyor dediğin örneği.

evet bende hata şimdi gördüm abi, senin C bacaklarına bağladığın 4 PİNİ ben D bacaklarına ilave ettim giriş çıkış olarak ayarladım sorun ondan kaynaklanmış nedense :)

YARARMAN Abi bak hatayı buldum,

int8 HEXtoDEC()
{
int8 result;;
char *ptr;
result=strtol(str,&ptr,16);

return(result);
}

int8 result;; // BURDAKİ iki tane ;; hareketinden kaynaklanıyor. CCS hata veriyor bende birini siliyorum hata gidiyor ama sistem bozuluyor

Sana kodda küçük hatalar olabileceğini söylemiştim.
Ancak ben denediğimde bütün değerleri doğru çevirmişti. :)

:)))) valla söylemiştin :) o zaman bana sadece nolur şu olayı söyle ben kendim yapıcam şimdi ciddi ciddi kafama süper algoritma geldi :)

senden sadece rica çok ufak bişey. diyelim ki FFAA99 diye kod girdim. bunu sadece 3'e ayırsın yeter

degisken1 = FF // ilk iki hane gelcek
degisken2 = AA // ortadaki iki hane gelcek
degisken3 = 99 // son iki hane gelcek

R=0x( degisken1 ) // degiskenin basına 0x koyacak ( bu basic de (0x) + ( degisken1) diye yapılıyordu ama bundaki mantık nedir ?
G=0x( degisken2 ) // degiskenin basına 0x koyacak
B=0x( degisken3 ) // degiskenin basına 0x koyacak

sadece bunu bile versen ben geri kalan herşeyi yapıcam ve sunucam

Yapmak istediğini anlamıyorum bir türlü senin.
Orada RGB değerleri HEX olarak giriliyor ve onlar üçe bölünüyor.
Üçe bölündükten sonra her bir HEX sayı DECIMAL sayı türüne çevriliyor ve bir değişken içine atılıyor.
Sen kalkıp başlarına '0x' eklemek istiyorsun, sebep?

Yapmak istediğini anlamıyorum bir türlü senin.
Orada RGB değerleri HEX olarak giriliyor ve onlar üçe bölünüyor.
Üçe bölündükten sonra her bir HEX sayı DECIMAL sayı türüne çevriliyor ve bir değişken içine atılıyor.
Sen kalkıp başlarına '0x' eklemek istiyorsun, sebep?

aslında ben farklı alternatifler arıyorum hepsi bu...abi yapmak istedigim olay çok şu,

tuş takımından hex kodunu giricem mesela " FF88BB " entere basınca RGB ledde o renk yanacak.

PWM Olayını hallettim onda sıkıntı yok elle manuel olarak HEX kodunu girince istedigim renk yanıyor; yani R=0xFF, G=0x88, B=0xBB buraya kadar tamam. ama sadece yapamadığım olay tuş takımı ile giricem lcd ekrandada görüncek hepsi o yani.

Onun için hex kodunu 3 e bölmeyi deniyorum

Tamam işte.
Senin istediklerini benim geliştirdiğim yazılım gerçekleştiriyor zaten.
HEX kod giriyorsun, desimale çevirip 3 ayrı değişkene atıyor.
İşte sen o üç değişkeni PWM'de kullanacaksın. ;)

abi hepsini yaptım ben düzenledim herşey ok baskı devresini bile çıkardım süper çalışıyor saol yani :D o durumda ssüper ama en son farkettim olayı işte o result ;; kısmındaki olay comp hatası veriyor mecbur bi tırnağı silmek gerekiyor o zamanda hatalı çarpım yapıyor :)

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,535
Son üye
coban35

Çevrimiçi üyeler

Geri