Cati kati tesisati

Xaca123

Üye
Iyi gunler arkadaslar benim siva alti tesisat becerim yok teorik olarak bilgim var cati katimin tesisatini kendim yapmak istiyorum bunun icin kulanilacak mahzemeler ve kadar mahzeme almaliyim (kablo,boru vs ) priz duy anahtar onlar zaten belli benim icin ne kadar kablo ve kaclik boru almaliyim ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Son düzenleme varsa bilmem.Çoktan beri bende yapmadım.
Bildiklerim:Anahtar-priz kasaları 14 lük boru.Lambalar buata kadar 2,5 luk buattan sonra kasaya kadar 1,5 luk kablo.Prizler komple 2,5 luk kablo.

Iyi gunler arkadaslar benim siva alti tesisat becerim yok teorik olarak bilgim var cati katimin tesisatini kendim yapmak istiyorum bunun icin kulanilacak mahzemeler ve kadar mahzeme almaliyim (kablo,boru vs ) priz duy anahtar onlar zaten belli benim icin ne kadar kablo ve kaclik boru almaliyim ?
metrekare ve oda sayısı nedir.nerede kaç adet priz kullanmak istiyorsunuz?Klima için de tesisat olacak mı? bunları öncelikle netleştirin.
örnek olması bakımından; 100 m2 2+1 ev için ;40 priz ve 9 anahtar varsayımına göre ortalama 140 metre 18 lik boru,200 metre 14 lük boru,52 yada 55 kasa,16 buat,2kare buat(15x15 yada 20x20 cm) gideceğini kabaca söyleyebilirim.

90 m2 5+1 her odaya bir priz bir aydinlatma

bir odaya bir priz yeterli değil bence kendi daireniz mi bilemiyorum ama uygun olan oda kapısının sağ ve sol duvarına da priz konulması iyi olur sıvadan sonra tadilatlar sıkıntı oluyor
haklısınız her odaya 2 iki priz kulanmalıyım 90 m2 ne kadar mahzeme kulanmalıyım ortalama ?

pirizleri anahtarları koyacağınıız yerden ölçerek malzeme alabilirsiniz kafadan söylemek zor
priz ve anahtar bellide kac m kablo ve kac m boru gider. metre olarak onu kestiremiyorum

priz ve anahtar bellide kac m kablo ve kac m boru gider. metre olarak onu kestiremiyorum
daireyi görmeden metraj vermek zor yanıltıcı olur siz piriz ve anahtar koyacağınız yerden kabaca ölçün biraz fazlasını alın buat ta koyacaksınız sonuçta onuda hesaplayın

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri