cam makinesi

mehmettttt

Üye
mrhaba arkadaşlar benm sorunum çinden aldığım cep telefonu ekran makınesinin sıcaklık problemi herşey çok güzel iken birden sıcaklık göstergesinin hep sıfır olduğunu gördüm içini açtığımda termokupul kopuk yere düşmüş bu termokupulu elektronikçilere sordum bulamadım.şimdilik servisimde kullandığım nem ve sıcaklık ölçerin termokupulunu test edeyim dedim fakat eski termostatın nerden çıktığını bilmediğim için ısınan tablanın altına sallandrdım sıcaklık çalıştı fakat mesela tabla(yani ısınması gereken yüzey)90-100 derece olmuş ama ön gösterge 30-35 arasında .

şimdi kafama takılan soru lar
1-acaba termokupulun herhangi bir değeri varmı yani aynısınımı bulmalıyım eskisinde herhangi bir değer göremedim ,elektronikçiler görse anlarmı
2-termokupulu ısınması gereken tablanın neresine montalamılıyım bu tabla dediğim aleminyum malzeme nin altında rezistans var yani termokupulu rezistansa değilde tablayamı montalamılıyım birde bu tabla ısısı 100 dereceye kadar ısınabiliyor bunu ne ile montalama yapsam sağlıklı olur yani ne ile tutturabilğşlrm onu.

3cf71543b7f46f515f19bd1ee92bdadf.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 uc kirmizi ve siyah kablo

4bc8d93f727ab60334a87877f8b19e63.jpg

makine bu arkadaslar kirik ekranlari temizleyip bu makine de 60-70 derece isi ile oca bant yapistirici ile ust camlarini yenileyip pres ve vakum yaptryoruz lcd ler sifir gibi cikiyor .

İlk çıkan ptt 100 thermkopl değil thermokpl iki uç olur sadece

eee ne bu peki ben termokupul zannettim
ffb01da9a97b3c7bf88543f60ca4da4a.jpg

433f0e36e78072f7975f9b41f3cf7d7c.jpg

kablolu termokupul degilmi bu

Kabloda iki kırmızı bir siyah var dimi?öyleyse pt100 dur

hayir kablonun bir ucu termokupula bagli diger ucunda makinenin anakartina baglanan ucta bir kirmizi bir siyah kablo var yani iki kablo.

Ben resimde yanlış görmüşüm az önce..
Yeni taktığınız thermkpl uclarını ters bağlama yaptınızmı yaptıysanız ısı artıyormu ekranda

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri