C dilinde 8032, 52 & 16F84, 16F877 icin kod yazabilecegim bir program ?

asking

Üye
Merhabalar,

C dili ile program gelistirebilecegim ve 8032, 8052, 16F84, 16F877 islemcilerinin hepsini destekleyen profesyonel (debug, adim adim calistirma, watch ozellikleri de olan [varsa tabii]) ve kullanim ve C dili komutlarini da izah eden bir program tavsiye edebilirmisiniz?

Ozellikle de dokumaninin olmasi da cok onemli. C dilini biliyorum ancak bu uygulamalar icinde nasil kullanacagimi izah eden anlatimlarinin olmasi benim icin cok onemli.

Tesekkurler

Maşallah hepsi için tek bir program arıyorsunuz. Demekki bu işe yabancısınız henüz. Arkadaşım bahsettiğiniz işlemcilerin hepside birbirinden ayrı mimarilere ve programlama özelliklerine sahib. Eğer Hangisini biliyorsanız ona ait compiler ile deneyin şansınızı. birde sadece C bilmek inanın çözüm değil hangi işlemciyi kullanacaksanız registry ve diğer özelliklerini iyi bilmeniz lazım bir nevi assembly c kardeşliği şeklinde geliştirme yapacaksınız

bende pic c lite tavsiye ederim kullanımı oldukça kolay ve piyasada pic c lite ile ilgili projelerin yer aldığı bir sürü kitap bulabilirsin. Arkadaşların dediği hepsini birden programlayacak bir program bulman mümkün değil ama pic için HITECH PIC C LITE kullanabilirsin arkadaş link vermiş. kitap olarak da ben Doğan İbrahim hocanın kitaplarını tavsiye ederim oldukça açıklayıcıdır hiç birşey bilmesende biraz kurcalayınca anlarsın kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri