Bunları Biliyor muydunuz?

Kuzey kutbunda kutup ayılarının oldugunu, güney kutbundada penguenlerin oldugunu ve her iki cinsinde aynı kutuplarda yaşamadıklarını biliyormuydunuz. Ben buna şahit oldum . Saygılar

alternatif akım yüzeyden akar, boyalı bara aşınmayı engeller dayanıklılığı arttırır

Kavalalı Mehmet Ali Paşa, sanayi devrimini kıta avrupası dışında, ülkesi içerisinde gerçekleştirmeye çalışan ilk devlet adamıdır.

-Henry Ford kendisine kurduğu mekanik atölyesinde ilk buharlı makinesini yaptığında kaç yaşındaydı: 15
-Blaise Pascal, aritmetik işlemlerini mekanik olarak yapan bir hesap makinesi yaptığında kaç yaşındaydı: 19
-Naim Süleymanoğlu en genç dünya rekortmeni unvanını aldığında kaç yaşındaydı: 16
-Bill Gates ilk şirketini kurduğunda kaç yaşındaydı: 17
-Bill Gates arkadaşı Altair ile birlikte program dili BASIC’i geliştirdiğinde kaç yaşındaydı: 19
-İbni Sina saray hekimi olduğunda kaç yaşındaydı: 18
-Şair Baki, tüm Osmanlı coğrafyasında ünü duyulduğunda kaç yaşındaydı: 19
-Newton küçükler hesabı, beyaz ışığın yapısı ve evrensel çekim teorisi gibi fizik, matematik ve astronomi kanunlarını ortaya koyduğunda kaç yaşındaydı: 24
**'yaşımdan ve başarılarımdan utanmasam mı azıcık?', diye düşünüyorum bazen..

[h=6]Yeni doğmuş bebeğin
topuk iziyle annenin
parmak izinin aynı
olduğunu
biliyor muydunuz?
... Yüce Rabbim tarafından
çocuklar karışmasın diye
alınan
'' mükemmel bir tedbir !..[/h]

Arkadaşlar elektrik konusunda bana en ilginç gelen elektriğin babası olarak bilinen Nicola TESLA dır. Bu muhterem kişi yıllar önce kablosuz elektrik iletmiştir ayrıca elektrik ile ilgili daha birçokta buluşu vardır. yani TESLA havadan elektrik iletimini yıllar önce keşfetmiştir dönemin amerikan milyarderleri bu konuya çökmüştür. Araştırın okuyun bu adamı....

Forum istatistikleri

Konular
128,334
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri