bulaşık makinam programı hızlı geçiyor

mali71

Üye
BEKO 3507 BULAŞIK MAKİNASI bulaşık makinam programı hızlı geçiyor,bulaşıklar yıkanmadan bitiriyor (10-15 dakikada programı sonlandırıyor).2-3 defa tekrar çalıştırdıgımda bazen tam yıkıyor.arızası nerede olabilir

Son düzenleme:
Öncelikle ön kapak sacını çıkartıp Deterjan kutusunun parlatıcı akıtıp akıtmadığını kontrol edin. parlatıcı asiti altındaki kablolara zarar verip kısa devreye sebep olabiliyor. Kablo arızası görünmüyor ise Üründe 2 adet termostat var 85/65 ve 85/50 derecelik bunları değiştirmenizi tavsiye ederim

Öncelikle makinanın önündeki 50-65C tuşu var onu değiştirmeniz gerek veya buton bağlantılarını kısa devre yapabilirsiniz.Problem tuşta değil ise termostatlardadır.Bence büyük ihtimal sorun derece tuşunda,hadi kolay gelsin.

makina kac senelik

Yeni başlık açmak istemediğimden buraya yazıyorum ustam iyi akşamlar. 15 yıllık Arçelik 3440 model bulaşık makinem var. Geçen gün makine bittikten sonra bulaşıklara baktık, bütün cam eşya ve çelik kaplar bembeyaz leke içinde. Üstelik tuzu yeni doldurduğum halde tuz ışığı tekrar yanmıştı. Daha sonra tuz kutusunun içini elimden geldiğince temizlemeye çalıştım, ardından tekrar doldurdum. Makineyi çalıştırdık, bu kez ilkinden de beter halde üzerinde tuz kalıntılarıyla birlikte çıktı bulaşıklar ve tuz ışığı tekrar yandı.. Arıza sanırım tuz kutusunda. Değişim olursa maliyeti ne kadar tutar? Henüz servise haber vermedim, maliyetli bişey olursa tamir ettirmeyi düşünmüyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Yeni başlık açmak istemediğimden buraya yazıyorum ustam iyi akşamlar. 15 yıllık Arçelik 3440 model bulaşık makinem var. Geçen gün makine bittikten sonra bulaşıklara baktık, bütün cam eşya ve çelik kaplar bembeyaz leke içinde. Üstelik tuzu yeni doldurduğum halde tuz ışığı tekrar yanmıştı. Daha sonra tuz kutusunun içini elimden geldiğince temizlemeye çalıştım, ardından tekrar doldurdum. Makineyi çalıştırdık, bu kez ilkinden de beter halde üzerinde tuz kalıntılarıyla birlikte çıktı bulaşıklar ve tuz ışığı tekrar yandı.. Arıza sanırım tuz kutusunda. Değişim olursa maliyeti ne kadar tutar? Henüz servise haber vermedim, maliyetli bişey olursa tamir ettirmeyi düşünmüyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgili THRY;
Tuz kutusu değişmesi gerekiyor sanırım. yaklaşık masrafı 100 tl civarındadır. yeni makine almayı düşünüyorum demişsin. şu an piyasada alacağın bulaşık makineleri suyu ve elektriği az harcıyorlar. makine de kullanılan kimyasallar ( deterjan , tuz ve parlatıcı) çok etkili ve kaliteli olduğundan az su ile çalışan ürünlerde yıkama performansı olumsuz yönde etkilenmektedir. 3440 bol su ile yıkama yaptığından bu kimyasalların fazlası suda eriyip gidiyordu. Az su ile çalışan ürünlerde bu kimyasalların oranları çok iyi ayarlanmalıdır. tesisatınızdaki suyun sertliği kullandığınız deterjanın içeriği çok önemlidir. suyun sertliğine göre makinanın tuz harcama oranı ayarlanmalıdır. tabi bu ayarlar genelde klasik deterjana göre yapılır. Kombi deterjan ( 3in1,4in1 vs... tuzu ve partatıcısı içinde olan ) kullanırsanız kimyasalların oranları bozulacaktır.Montaja gelen servis teknisyeni bu ayarları düzgün yapmaz ise 2. yıkamada bardaklarda ve cam tabaklarda renklenmeler başlıyacaktır. bir kaç yıkama sonra ise bardaklarınızda gökkuşağı görmeye başlanır. ve elle yıkamaya çalışılsa bile çıkması mümkün değildir.

Bu bilgiler karar vermene yardımcı olur sanırım.

Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,515
Kullanıcılar
450,512
Son üye
Cak Machine

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri