BULAŞIK MAKİNESİ TUZ

tamirci

Üye
Bulaşık makinesi tuz kutusuna bulaşık makinesi tuzu yerine iri granüllü kaya tuzu ya da salamura tuzu konulabilir mi? Arızaya sebep olur mu? Bulaşık makinesi yıkama performansını olumsuz etkiler mi?

Bulaşık makinesi tuz kutusuna bulaşık makinesi tuzu yerine iri granüllü kaya tuzu ya da salamura tuzu konulabilir mi? Arızaya sebep olur mu? Bulaşık makinesi yıkama performansını olumsuz etkiler mi?

Bende bu forumda bi konu altinda yazdim kimse cevap vermedi ben kullaniyorum 50 kg lik tuz aliyoruz zeytin kurmak icin kalin tuz 14 lira koydum kullaniyorum sonucta tuz bence camasir makinasina calgon koymuyosunda birseymi oluyo ben koyuyorum arkadas

A10 cihazımdan gönderildi

Ha birde makina bosch yedi sene garantisi var :)

Arkadaşım bulaşık makinası tuzu kullanmalısın. diğer tuzlar hem performansı düşürür hemde makinenin ömrünü azaltır.

Arkadaşım bulaşık makinası tuzu kullanmalısın. diğer tuzlar hem performansı düşürür hemde makinenin ömrünü azaltır.

Nerden biliyosun arkadasim o reklam yapilan calgon gibi tuzlarin icinde tuzdan baska nevar ana maddesi tuz iste neye dayanarak soyluyosun tvdeki reklamami 10 yil calgon kullanilmamis camasir makinasi tikir tikir calisiyor buda o misal ben 50 kg tuzu ondort liraya alirim sen bes kiloyu ayni paraya alirsin ve calgona verdigin para 10 yilda bir makina parasini bile gecer

Bu forumda cok konuya son noktayi ben koyuyorum allah zihnime fikrime zaval vermesin :D

yorumuna katılıyorum. mutlaka makina tuzu kullanmak gerekli

bizim makinaya 5 senedir tuz koymuyorum. gayet güzel yıkıyor. bir sorun yok.!! (istanbul)

makıne tuzu koyulması gereklı dıyen arkadaşlar işin detayına gırıp açıklasalar çok ıyı olacak bılıyorsanız bılmıyorsanız benım gıbı takıp edın arkadaşlar

Bende yeni makina aldım ve kaya tuzu kullanıyorum. Bu tuz ne
işe yarar önce buna bir değinmek gerekir. Bulaşık makinalarında su yumuşatma sistemi vardır bu sistemde kabaca bir reçineden oluşur. Su yumuşatıcı cihazlar rejenerasyon esnasında tuz kullanırlar yani bir nevi reçineyi temizlerler, burada tuzda 2 özellik istenir 1. si tuzun suda geç erimesi 2. ise tuzda reçinenin özelliğini kaybetmemesi için tuzun içerisinde farklı agır metallerin olmaması bu tanıma uyan her tuz kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri