BUATLAR SIVA ALTINDA YARDIM

cevaplarınız için çook teşekkürler..

Marka verebilirmisiniz acaba veya temin edebileceğim bir site? ben o arkadaşların bahsettiği kontrol kalemi gibi olan cihazdan aldım. ama duvarın her yerinde otuyor nerde ise

Merhaba;

Benim elimdeki cihaz budur
umarım işine yarar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkdaşlar verdiğiniz tavsiyelere uyup bir kablo test cihazı aldım 40 tl civarı. kasayı buldum, vakit bulup buatları arayamadım ama en kısa zamanda onlarıda çıkartacağım piyasaya :) verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim...

tesisatçı arkadaşların kullandığı kolay bir yöntem 3kg çekici duvara sürdüğün zaman altı boşluk olan yerde (borunun geçtiği yere) tok bi ses verir ortalama olarak bulman dahada kolaylaşır.

veya bunun şemasını bula bilirmiyiz acaba enaz 5 cm den sinyal veren devre şeması olan arkadaşlar varmı acaba çok sevinirim:confused:

priz kasalarıdaki kabloları oynatarak duvarı kulaını davara yaslayıp bulabilirsin (iki kişi yapmalı bunu)

Eski ustalarım bilirler heyğidi eskiden kablo bulucumz sadece cekiçti, çekicin arkasını duvara sürterek farklı ses tonlarından kasanın yerini şıp diye bulurduk bir dene istersen yardımcı olabilir

Tekbir çözümü var Oda alıcaksın pırofosyanel bir kablo testır bulucaksın marka verebilirim kendim kullanıyorum tabiri caizse elim ayagım onun sayasinde allah inandırsın sıva altı üstü kablolarda nokta atışı yapıyorum sende bu sistemle çok cabuk bulacaksın sapmasız ve garantili ürünü incele google de video arattır bulacaksın kullanımı ile alakalı yahut içinden cıkılmaz birşey olursa mesaj atarsın tlf no veririm birlikte nasıl kullanıldıgını ve nereden uygun ve kazıksız alabilirsin yardımcı olurum ( PROSKİT MT-7068 Kablo Test ve bulucu) Biraz pahalı bir ürün amma kalite ve kullanım aşamasında çıkıyor ürünün işlevleri piyasadaki taklit çin malları ürünlerine aldanma sakın çin malları kablo bulucu ürünler de var fiyatları uygun amma benim elimdeki ürünün yapa bildiklerinin 100/1 yapamıyorlar şiddetle tavsiye ederim diyer kardeşlerimede piyasada eşi benzeri olmayan bir üründür tam pırafosyonel bir gereçtir kendim bizzat akla mantıga almayacak kaplo demetlerinin içinden koblo buldum sıva altı ve pilastik kanallarda dahil olmak üzere sorunun tek adresi başkasını tanımam meslekte 19 yıldır elektirikciyim böylesini görmedim ve duymadım! İnşallah yardımcı olabil mişimdir.

başka dairelerden metreyle ölçü al ( kasayı besleyen buat yada buatı besleyen sigorta kutusundan susta yollayarak ölçü yakalamaya çalışa bilirsin ) ölçtüğün yere ve çevresine çekici sürt sesi dinle sesin değiştiği yere vur yada çekiçle tıklayarak sesi dinle kasanın içine kağıt basarlar yada bir boşluk olur ses farklı gelir çok derinde değilse kolay bulursun bu ilkel yöntem bu işi sürekli yapmıyorsan cihaz almaya gerek yok(gereksiz masraf olur ) basit kontrol kalemleri var yaklaştırınca ışık yanıyor ve ses çıkaranları var(derin yer için kullanışsız )

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri