Bu sistem için Enerjiyi nereden alırız?

bir cocuklar için tren raylı sistem kurulacak. 50 kva güc gerektiriyor. Bunun enerjisini ben trafodan mı, ana dağıtım sayaç panosundan mı, yoksa bir pano kurucam o panoyu trafodan mı besleyeceğim? bilen var mı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bunun için tedaşa enerji müsaadesi yazıyorsunuz. tedaş size en yakın en uygun noktayı gösteriyor.

bunun için tedaşa enerji müsaadesi yazıyorsunuz. tedaş size en yakın en uygun noktayı gösteriyor.

Bu bir kent meydanı gibi park. Belediye yapıyor. Suan insaat devam ederken bu tren sistemine elektrik verilmesi gerekiyor. Oradaki proje parselinin içindeki elektrik panolarından yada yapılardan oraya elektrik veremez miyiz?

süs treni için harcanan elektrik giderleri belediye tarafından karşılanacaksa kent meydanı için çizilen belediye projesine bakılmalıdır. parkta bulunan fışkiye, yürüyen merdivenler aydınlatmalar gibi ortak kullanıma ait güçleri besleyen saha dağıtım panolarının yedek güçleri olur. hangisi uygunsa o noktadan beslersiniz.

Son düzenleme:
süs treni için harcanan elektrik giderleri belediye tarafından karşılanacaksa kent meydanı için çizilen belediye projesine bakılmalıdır. parkta bulunan fışkiye, yürüyen merdivenler aydınlatmalar gibi ortak kullanıma ait güçleri besleyen saha dağıtım panolarının yedek güçleri olur. hangisi uygunsa o noktadan beslersiniz.

peki 50 kwatt güc lazım 35'ini en yukardaki trafonun yanındaki anadagıtım sayaç panosundan, 15 kw'ı ise asagıdaki bize ait yapının içindeki panodan verebilir miyiz gücü ? Birde diyorlarki trafodan besleyelim yani verelim bu gücü bu dogru mu ?

güç alımı parça parça olmaz. ya size ait aşağıdaki yapının içindeki pano gücünü 50kw yedek olacak şekilde artıracaksınız. yada hepsini trafo üzerinden alacaksınız.

güç alımı parça parça olmaz. ya size ait aşağıdaki yapının içindeki pano gücünü 50kw yedek olacak şekilde artıracaksınız. yada hepsini trafo üzerinden alacaksınız.

tesekkurler son sorum. yapıdaki panonun gücü nasıl artırılıyor peki?

tadilat projesi çizilir. onaylı projeye göre tesisat yapılır. pano gücü artıyor pano ekipmanlarının amperaj değerleri artıyor. branşman ve kolon hatları artıyor. branşman alınan nokta değişebiliyor.

parça parça almayacagım ama 100 metrelik tepede 2 tane motor var.. bir tanesi en tepede 35 kw güc isteyen motor.. bir taneside tepenin en altında o da 15 kw'lık motor.. Toplam 50 kw güc istiyor bu sistem.. Trafo'da en yukarda.. trafo'dan en yukardaki 35'lik motoru besleyip, aşağıdaki motoruda en yukardan kablo indirmemek icin ona yakın olan bilet satan gişenin taii panosundan almak istiyoruz.. Bu mümkün değil midir?

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri