Brenner8r5 programlama devresi USB hata

rivo0605

Üye
Merhaba arkadaslar brenner8 devresi yaptim ancak USBye takinca soyle bir hata aliyorum:

"Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)"
Nerede hata yapmis olabilirim? Neden tanimiyor 18f2550 icine dogru yazilim yuklemelerini yaptim her sey tamam ama bu hatayi aliyorum. Neyi yakmis olabilirim? :)

Brenner 8 programlayıcının ilk çalışmada kalibrasyonunu yaptınız mı?

Ayrıca hangi işletim sistminde kullanmak istiyorsunuz yeni işletim sistemlerinde malesef çalışmıyor.

Brenner 8 programlayıcının ilk çalışmada kalibrasyonunu yaptınız mı?

Ayrıca hangi işletim sistminde kullanmak istiyorsunuz yeni işletim sistemlerinde malesef çalışmıyor.
Kalibrasyonu yapmadim cunku bilgisayarim aleti gormuyor zaten sorun o. Devreyi gorse surucuyu yukleyip kalibrasyon yapacagim ama malesef. Windows 7 de kullanacagim.

Devreyi pcye taktigimda bu sekilde gozukuyor ve kod 43 hatasi veriyor. (Unknown)

oE8jBq.png

Aygit yoneticisinde boyle gozukuyor:

lErdnp.png

Surucuyu yukleyemiyorum. Yuklemeye calistigimda yine ayni hatayi veriyor.
VEX04R.png

Yaptigim devre ise PIC18F2550 ile USBURN kendi devresi. Sprut un sitesinden almistim. O da asagidaki gibi gorunuyor (Resmi ben cekmedim)

deneme-23.png

Bir devre elemanini yanlislikla yaktim ve bu nedenle calismiyor olabilir. Baska bir nedeni olabilir mi? Ya da hangisini yakmis olabilirim?

1- Devre elemanının yandığını nasıl anladınız?
2- Bu resimdeki devre sizin yaptığınız devremi yoksa alıntımı? ( alıntı ise cihazın gerçek resmini alttan ve üstten çekip eklemeniz arızayı bulmakta faydalı olabilir )

3- Sürücü dosyalarını yeniden aşağıdaki adresten indirip denemenizde fayda görüyorum.

http://320volt.com/pic18f2550sp-ile-usb-pic-dspic-programlayici-brenner-8/

Anladığım kadarıyla resim alıntı bu devreyi yaparken bu sitedenmi faydalandınız?

1- Devre elemanının yandığını nasıl anladınız?
2- Bu resimdeki devre sizin yaptığınız devremi yoksa alıntımı? ( alıntı ise cihazın gerçek resmini alttan ve üstten çekip eklemeniz arızayı bulmakta faydalı olabilir )

3- Sürücü dosyalarını yeniden aşağıdaki adresten indirip denemenizde fayda görüyorum.

http://320volt.com/pic18f2550sp-ile-usb-pic-dspic-programlayici-brenner-8/

Anladığım kadarıyla resim alıntı bu devreyi yaparken bu sitedenmi faydalandınız?
Evet o siteden faydalanmistim sanirim. Devrenin resmini suan atamam yanimda degil ama sonra atabilirim. Zaten devre o fotograftaki ile ayni. Parcalardan birinin yandigini su sekilde anladim: Devreyi bitirdikten sonra usb ye taktim sonra bir ses ve koku geldi. E tabi normal olarak calismadi. Sonra bir yerde kisa devre olmus orayi duzelttim. Ardindan tekrar kontrol edip USB ye taktim. Sonuc olarak bu hale geldi. Diyotlari ve transistorleri degistirdim hala ayni :/

Yine dediğim gibi devrenizi görmem lazım. Alttan ve ustten net iki resim ekleyiniz. Kısa devre olan noktayı işaretleyiniz bu durumları gördükten sonra yorum yapabilirim.

Şu an şunu deneyiniz. Devrenizi usb portuna takınız. Devre üzerindeki tüm yarı iletkenleri elle kontrol ediniz. Isınan parça varmı bakınız. Isınan parça akım çekiyor demektir yani kısa devre demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri