Bobİnaj Konusunda Yardim

asina

Üye
Selam Öncelİkle Bİlgİ PaylaŞimi İÇİn Şİmdİden Herkeze TeŞekkÜrler.
benİm Soracagim Soru Şu: Ben Tekstİl Fİrmasinda Gece GÜndÜz ÇaliŞiyorum BiranŞim Elektrİk Elektronİk Ve MekanİkÇİ Olarak Ve İyİce TÜkendİm Ve Kendİme İŞ Yerİ acacagim Ama Bobİnaj Konusunda Sifirim BaŞlangiÇ Olarak Ne Yapmaliyim Ve Kaynak Olarak Önere BİleceĞİnİz Bİ Şey Varmi

asian bobinaj karşıdan gördügün kadar basit bi olay degil arkadaşım kitaptan okurum pc den bakarımda ben bi işi yaparım diyemezsin cok zorluk cekersin bi kumanda devresini beyninde cıkarta bilirsin yada dökümanlardan ama bobinaj da sanaii tecrübesi edinmek gerk yani cırak+kalfa=usta :tecrübe = kaliteli usta

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

asian he bide hani ankosların icine tellleri bizler kolayca parmaklarımızla ittiririz onlarda yerine yerleşir tecrübe sahibi degilsen dömeginden patlarsın teller girmez ama teorik bilgi dersen elimden geldigi kadar yardımcı olmaya calışırım

Düzenleme: BuRçin.

Arka arkaya mesaj atmak yerine son mesajınız üzerinde bulunan Düzenle tuşuna basarak ekleme yapınız.

arkadaşım öncellikle bobinaj kitapla ögrenilecek bir meslek degil ben14 senedir motor sararım hala çok eksiklerim var sana tavsiyem bir usta yanında bobinajın temeline inmen ben elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım

Sayın asina !

Branşım elektrik, elektronik ve mekanik diyorsun. Kendi işyerinizi açmanız için bunlar yeterli bence. Hatta fazlası bile var. Bobinajcılık apayrı bir branştır. Bobinajcılık bilfiil çalışılmadan öğrenilemez. Nazari bilgiler pratiğe döküldüğünde karşına çok zorluk çıkar. Allah yolunu açık etsin.

bobinaj işi bence teorik olarak kolay belli hesaplama formülleriyle işin içinden çıkarsın yalnız uygulama olar çook zor bir meslek

Hekes doğru söylüyor.Sen bildiğin işi yap.Bir başla çok gerekiyorsa bobinaj işide yapman yanına bir anlayanı alabilirsin.Tecrübe edinmeden sarmaya kalktığın motorlara yazık olur.Bu sana müşteride kaybettirir.

burada hıcbırınıze ınanmıyorum 1kısı dısında kardesım sen bu meslege baslamak ıstıyorsan
cırak+kalfa=usta :tecrübe = kaliteli usta
bu devrelerden gecmen lazım egerki;ben böyle vakit kaybedemem dersen bir motor bul sök biyerden içini ac neler yapmıs kendı pratıgını yakala teorik yolunu ciz

örneğin;sana en iyi örnek DCservo motorlar tabii DC Olacak

adalimusti ' Alıntı:
bobinaj işi bence teorik olarak kolay belli hesaplama formülleriyle işin içinden çıkarsın yalnız uygulama olar çook zor bir meslek
SEN ÖYLE SAN DOSTUM KAC YILDAN BERİ BU İŞLE UGRASIYORSUN KAC MOTOR SARDIN SIMDIYE KADAR...

Moderatör tarafında düzenlendi:
godsillas koçum ben motor sarmak kolay diye bir seyden bahsettim mi ki imalı yazıyorsun. ben bunun egitimini aldıgımını teorik olarak kolay olabilir am uygulamasının zor oldugunu bildirdim. ve ayrıca azim ile neler yapılmaz. sizin gibiler yüzünden millet meslekten soguyor.

sevgili asia kardeşim evvela bobinaj çok zevkli bir meslek bana kalırsa bi dene zaten elin yatkınsa bir ustanın yanında sadece hafta sonu takılsan bile bu işi öğrenebilirsin sen yeterki iste ben bu işi yapacam de bennim için bobi,naj zor değil o motoru düzgün kaydını alıp temizleyip yalıtımını yapmak ustalıktır yoksa gerisi hikayee biz ne motor saranlar gördükkk.... azmini kaybetme bobinaj tecrübeyle öğrenilir allah yolunu açık etsin

Değerli asina arkadaşım sen bu bobinaj işini ilk etepta kendi başına yapamazsın benden tavsiye dükkanını aç alabiliyorsan yanına bobinaj kalfası al yalnız okulunu bitirmiş olacak ondan sonrasını yavaş yavaş halledersin küçük işler  büyür o zamana kadar sende bişeyler kaparsın .

yalnız işleri yapmaya başladığında motor koruma ekipmanlarında adi malları seç kendine bol bol iş çıkar böylece :)
işini şakası bir yana artık teknik ilerledikçe bobinajcılık işide öldü sayılır. motorları sarım yapmak yerine koruyucu ekipmana veriyorlar parayı kafalar rahat ediyor işler aksamıyor. bunda 15- 20 yıl öncesi ne güzeldi işleri yetiştiremiyorduk nerde o eski günler

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri