Bir Motora invertörle minumun kaç hz Verilebilir?

Asankıron elektrik motorları etiketiketindeki değerlerde çalıştırılır
ancak inverterle 10 hz de çalıştırabilirsin ama uzun sürelü olmaz motor soğutması yeterli gelmez motor ısınır ve yanar
60 hz de çalıştırmada ise motorüm torku düşer (iş yapma gücü azalır.)

Biz helezonlar için motoru 15hzde çalıştırıyoruz motorlarımızda hiç bir sorun yok...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
siemens invedrterlede kendim 55 kw 1500 devir motora 5 hz ile yol verdim siemens inverterler akımı sınırladıkları için sorun çıkmaz diğer markaların katalog larına bakmalısın

15Kw motoru 10Hz yüklü veya yüksüz çalıştırabilirsin fakat bi süre sonra i2T den dolayı sürücü motorun ısındığını algılar.
Sürekli çalışabilmen için
1 motor fanına ek olarak harici sürekli çalışan fan eklemelisin
2 sürücüde motor soğutması ile ilgili parametre varsa kendinden ve harici soğutma tipini seçmelisin

Arkadaşlar bende taksan marka kalıpçı frezesi var bunun motoru 2.2 kw. kayışlı ve dişli devir sistemi hep sorun çıkarıyor ben bu motoru değişiklikle direk bağlamak istiyorom buna nası bir invertör takmam gerekir.Gerekli devirler 50-3750 d/dak. Saygılarımla

Bunun benzeri bir proje yapmıştım yıllar önce. Bir kopya tezgahının DC motorunu değiştirip 2.2KW AC motor taktım. Siemens MM serisini kullanmıştım ve hiç bir sorun yaşamadım. Yalnız devir çok düşük kullanılmıyordu benim uygulamamda.

Motorun arkasına fan takarsanız ve Vektör kontrol yaparsanız ne tork sorununuz kalır ne de ısınma. Ben istediğim motoru 5 hz de bile çalıştırıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri