Bir Elektrik Malzmesi Alınırken "Deney belgeli ürünler alınmayacaktır" ibaresi tam olarak ne demekti

ozlem8761

Üye
arkadaşlar elektrikçi koruma malzemeleri ile izole eldiven halı tarzı malzemelerin alımında sartnamelerde yer alan "Deney belgeli ürünler alınmayacaktır" derken neyi kastetmektedir.

Bir de bu standartlar ISO, TSE hakkında tam olarak anlayamıyorum ne demek istediklerini.. Standartların mantığını nasıl anlayabilcem yardımcı olabilir misiniz.

Sorunuza tam cevap verememekle birlikte bazı ürünler için tse belgesi tam olmayıp deney amaçlı üründür diye uydurdukları genede belge verdikleri ürünler için olabilir. Benim de tse ve bir iso ile ilgili birkaç işim oldu kötü bir ingilizceyle Türkçeye çevrildiği için ve tse yi arayıp burada ne yazıyor diye sorduğunda, orada ne yazıyorsa odur diye cevap alıyorsun.. Birde ilgili standartla özellikle iso için birkaç defa para verip açıklamasını aldık gene bir bişey anlamadık.

Sorunuza tam cevap verememekle birlikte bazı ürünler için tse belgesi tam olmayıp deney amaçlı üründür diye uydurdukları genede belge verdikleri ürünler için olabilir. Benim de tse ve bir iso ile ilgili birkaç işim oldu kötü bir ingilizceyle Türkçeye çevrildiği için ve tse yi arayıp burada ne yazıyor diye sorduğunda, orada ne yazıyorsa odur diye cevap alıyorsun.. Birde ilgili standartla özellikle iso için birkaç defa para verip açıklamasını aldık gene bir bişey anlamadık.

Cevabınız tam olarak anlasılmıstır :) ben de tse yi aramayı düsündüm standartlar ve belgelemeyle ilgili ama sanırım dediğiniz gibi anlatılmak isteneni tam olarak anlamayacağız.
Deney amaçlı ürün sanırım sadece söz konusu ürünleri götürüp test ettiriyorlar ve bu test de aynı ürünün tse belgeli olanı ile kıyaslanması https://www.tse.org.tr/tr/icerikdetay/34/53/cb-deney-belgesi.aspx bu linkten alnadığım bu..
Teşekkür ediyorum :)

Merhaba

Aydınlatırmısınız ?
Ben sahşen hiç bir şey anlamadım .
Deney belgeli ürünler için ürün üzerinden nasıl bir amblem olması gerekir ? ve yok mudur .
Nereden ürünün deney belğeli olduğunu anlayacağız !!!

İlaç ( genel kelime ) gibi mi ? sistem !!!
Sağlık Bakanlığı ( ilaç ) ve Tarım Bakanlığı . ( ilaç değildir gibi )

Teşekkürler .
Kolay Gelsin .

tam olarak biz de anlayamadık söz konusu maddeyi..

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri