Bilgisayar sorunu

ısıl değerlerin normal gözüküyor. Yani sıkıntı anakarta doğru kayıyor buda evet yeni bir bilgisayar yolda demek oluyor. Üzerindeki malzemeleri internet sitelerinde biraz daha ucuza satmayı dene .Ve artık yeni bir bilgisayar al ....

Evet öle düşünüyom ama fiyatlart pahalı bende öğrenciyim :( ...
Peki satın aldığımda bana ne veriliyor ???
-Sınırsız lisans ?
-Format cd ?
-Driver Cd ?

veya ne veriyorlar genel olarak ?? Mesela casper almayı düşünüyorum şu an için

notebook alacaksan asus,toshiba
masaüstü alacaksan TOPLAMA diye tabir edilen PC her malzemeyi ayrı alıp kendin birleştrieceksin al derim ben...

dostum yardım edin diyorsunda ben konuyu okudum herkes farklı bişiler sölemiş... ne alayım diye soruyorsan fiyat aralığı ver model önerelim... laptop istersen toshiba sağlamdır uzun yıllar sorunsuz kullanırsın... biraz daha ekonomik olsun dersen bende asus öneririm... casper alma derim... yanında verdiği şeylere gelince aldığın yere ve modele bağlı... artık çoğu marka sana orjinal format cd si vermez ikinci diske format dosyalarını atar sende onu diske çekip onu kullanırsın...

Evet öle düşünüyom ama fiyatlart pahalı bende öğrenciyim :( ...
Peki satın aldığımda bana ne veriliyor ???
-Sınırsız lisans ?
-Format cd ?
-Driver Cd ?

veya ne veriyorlar genel olarak ?? Mesela casper almayı düşünüyorum şu an için

öğrenci olduğuna göre sana laptop tavsiye ederim. Marka ve model seçimin içn kullanımına bağlı bir seçim yap. Örneğin oyun seviyorsan ucuz bir laptop bulamazsın pahalı bir laptopla bile çok zor. ama sadece internette kullanacaksan ucuz ve içine sinen bir model al. Laptop arızaları %90 kullanıcı kaynaklı oluşur. Piyasada en iyi markayı en yüksek fiyatada alsan dikkatli kullanmazsan oda bozulur. Laptoplar çok kibar ve masraflı oyuncaklardır. Ama masaüstü her yola gelir ve bütün donanımı değiştirebilirsin hemde ucuz bir maliyetle. Yani seçim senin bu zamanda masaüstümü kaldı diyorsan masaüstü bilgisayar için ayıracağın bütçeyi ikiyle çarp ..;)

ben beş yıl ki on yıllık bilgisayardı PIII kullandım hiç format atmadan taki cpu yanana kadar soğutucu toz tutmuştur çok sık yapıyo yeni hurdalar dikkatli temizle yada en kıssa yoldan bi anakart bi ekran kartı cpu soğutucu ram ayarla olsun ferrari motorlu tofaş bilgisayarın yarı fiyatına yenilensin sonra kıyarsan 100 200 liraya bi gövde alırsın

İlgilenenler için çok teşekkür ederim !! ...

bu resimde de gördüğünüz gibi üatün model olsun istiyorum yani
-2.67 Ghz mi benimkisi ? işt 2.90 gibi olsun ...
-DDR2 midir 3 müdür bilmiyorum fark nedir ama daha iyi çalışsın isitoym
-İntel çift veya 2 çekirdekli olsun ( bilgisayarın hızını etkiliyormuş )
-Windows 7 olsun ... ( umarım sanal windows xp kurabilirim ...) bit olayı fark etmez nası olsa hiç yeni oyunlar oynamıyom ya flash yada age of gibi eski oyun serileri...
-Format cd si driverler olsun ...
-sınırsız lisans olsun
- benim ram 647 gibi birşey yazılı etikette işte 1000 lerde olsun ... ( ram çeşidi önemli değil ( 1 veya 2 olsun heryneyse soğutuculu alırım bir iyi ram ...)

Fakaaaaat 650 tl yi geçsin istemiyorum ...
Şimdi nasıl bişi istediğimi anladınızmı ???

arıca bu dos dosyaları çalıştırıp çalıştırmasını veya olup olmaması gibi söz konusu varmı ?? çünkü dos dosyaları virüs olarak ayarlanınca bela dan başka ne olsun ...

Son düzenleme:
İlgilenenler için çok teşekkür ederim !! ...

bu resimde de gördüğünüz gibi üatün model olsun istiyorum yani
-2.67 Ghz mi benimkisi ? işt 2.90 gibi olsun ...
-DDR2 midir 3 müdür bilmiyorum fark nedir ama daha iyi çalışsın isitoym
-İntel çift veya 2 çekirdekli olsun ( bilgisayarın hızını etkiliyormuş )
-Windows 7 olsun ... ( umarım sanal windows xp kurabilirim ...) bit olayı fark etmez nası olsa hiç yeni oyunlar oynamıyom ya flash yada age of gibi eski oyun serileri...
-Format cd si driverler olsun ...
-sınırsız lisans olsun
- benim ram 647 gibi birşey yazılı etikette işte 1000 lerde olsun ... ( ram çeşidi önemli değil ( 1 veya 2 olsun heryneyse soğutuculu alırım bir iyi ram ...)

Fakaaaaat 650 tl yi geçsin istemiyorum ...
Şimdi nasıl bişi istediğimi anladınızmı ???

arıca bu dos dosyaları çalıştırıp çalıştırmasını veya olup olmaması gibi söz konusu varmı ?? çünkü dos dosyaları virüs olarak ayarlanınca bela dan başka ne olsun ...

ilgisayarı ikinci el mi yoksa sıfır mı almak istiyorsun?... lisans driver format cd si gibi şeyleri dert etme her yerden bulursun... bunlar önemsiz şeyler...

ilgisayarı ikinci el mi yoksa sıfır mı almak istiyorsun?... lisans driver format cd si gibi şeyleri dert etme her yerden bulursun... bunlar önemsiz şeyler...

0 olsun veya 2. el olsun sağlam sorunsuz olsun yeter ...

format cd diyorum çünkü lisanslar 200 dolardan başlıyor ...

Son düzenleme:
0 olsun veya 2. el olsun sağlam sorunsuz olsun yeter ...

firmalar pentium işlemcisi olan sıfır bilgisayarları elden çıkartmaya başladılar artık devri kapanmak üzere olduğu için ellerinde patlıycak çünkü... bildipim kadarıyla üretimleri de durmuş durumda.. satış yapan mağazalar bile bu bilgisayarları ürün broşürlerine koymaya başladılar... acer hp exper casper gibi markaların intel pentium4 bilgisayarları 700 civarında... istediğin fiyata bi bilgisayar bulursun... ikinci el laptop almayı düşünürsende daha iyi özellikleri olan bi bilgisayarı daha ucuzada alabilirsin... mesaj sayım 20 olunca özelden bi kaç tane model gönderirim :)

ayrıca günümüzde insanların yüzde kaçı lisanlı işletim sistemi kullanıyor... sende bi siteden indirip kurarsın...

firmalar pentium işlemcisi olan sıfır bilgisayarları elden çıkartmaya başladılar artık devri kapanmak üzere olduğu için ellerinde patlıycak çünkü... bildipim kadarıyla üretimleri de durmuş durumda.. satış yapan mağazalar bile bu bilgisayarları ürün broşürlerine koymaya başladılar... acer hp exper casper gibi markaların intel pentium4 bilgisayarları 700 civarında... istediğin fiyata bi bilgisayar bulursun... ikinci el laptop almayı düşünürsende daha iyi özellikleri olan bi bilgisayarı daha ucuzada alabilirsin... mesaj sayım 20 olunca özelden bi kaç tane model gönderirim :)

ayrıca günümüzde insanların yüzde kaçı lisanlı işletim sistemi kullanıyor... sende bi siteden indirip kurarsın...

Anlayışınız için teşekkür edeirm benim almak istediğim şu an masa üstü laptopun derdi daha berbat ...
evde zaten laptop var annemde izin vermiyor o aslında benim olcaktı sonradan bütün hayalimi bozdu bu 5 senelik bilgisayarı verdi :'( al işte hayatımı mahveden masa üstü ! :'(

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,310
Son üye
amele01

Yeni konular

Geri