Bilgisayar ses sistemi

Telefon Nokia mı abim?Gitar dinletisi videosu da bekleriz.
Çin mallarından gına geldi keşke Nokia olsa alır kullanırdım. Gitar Orhan abimizin.

O şekilde stereo olayı olmaz ama, film ve oyunlarda stereo beklerim
Masadaki Sony çift hoparlör ve ses güzel çok yüksek olabiliyor......
Telefon Nokia mı abim?Gitar dinletisi videosu da bekleriz.
O şarj bataryası,telefonum Samsung...
Saat malesef pilli herhalde. Çakma nostaljik .
Saat Avrupa ve doğru çalışıyor,pilli...
Çin mallarından gına geldi keşke Nokia olsa alır kullanırdım. Gitar Orhan abimizin.
O şarj bataryası,telefonum Samsung...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ozgurece-TA3HGU de de benzer bir sistem bulunmaktadır.
IMG_2025.JPG

Cahal civelek @ozgurece-TA3HGU
Hani PC nerde.? Hangi ses sistemine bağladın?
@Mr_YAMYAM hocam Monster dan resimdeki sistemlerin ses bağlantısını bluetooth modül KN 320 (Sizede göndermiştim) ile hem RX/TX olarak kullanılabiliyor. Mavi diş ile 10 metre alanda kablosuz bağlantı pc den pc ye ve tabiki sizin projeniz SU-V4A ya. SU-V4A ya kablosuz audio bağlantısını TC-K490 ın monitör girişini kullanarak yapıyoruz. TC-K490 - Technics e zaten audio in -out bağlı konumda. Monster veya Mac lerden mavi diş ile ses çıkıyor KN 320 bağlantılı TC-K490 ulaşıyor. Oradanda efsane SU-V4A ya. Yada bant genişliği dar olan Sony müzik sistemine. Kablo karmaşasına son. (Biraz karışık anlatım oldu galiba:rolleyes:) Aaaaa bir de şunu önemle belirtmeliyim ki SU-V4A da Vangelis -Chariots Of Fire -213.826KB 1411kb/s dinliyorsunuz sanki odada orkestra canlı seslendiriyor. Tabiki dinlemek lazım anlatmakla olmaz.

Ve resimler.
1a81f7535e93b2907.jpg

2.jpg

3.jpg

Sizin öncesinde işletim sistemlerini Linux - XP yükleme yaptığınız efsane Desktop PC de salonda. Onun ses çıkış uyduruk çin malı mikrolab 5+1 e bağlı. Ama Desktop PC nin ses kartı SB Live olunca ses çıkış kalitesi hiç fena değil.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Son düzenleme:
Aaaaa bir de şunu önemle belirtmeliyim ki SU-V4A da Vangelis -Chariots Of Fire -213.826KB 1411kb/s dinliyorsunuz sanki odada orkestra canlı seslendiriyor. Tabiki dinlemek lazım anlatmakla olmaz.
Profesyoneller kısaca şöyle anlatırlar.
Geniş frekans spectrumu, Yüksek dinamik alan.
Bu iki cümlenin açılımını AUDIO-FiL herifler hala çözemediler. Milyon liralık hoparlörlerden ve amplilerden bahsedip duruyorlar :D
Ama forumda 3 arkadaşımız bu kavramı öğrendiler.
Sen, @sasen1 ve @Yunusgr

Profesyoneller kısaca şöyle anlatırlar.
Geniş frekans spectrumu, Yüksek dinamik alan.
Bu iki cümlenin açılımını AUDIO-FiL herifler hala çözemediler. Milyon liralık hoparlörlerden ve amplilerden bahsedip duruyorlar :D
Ama forumda 3 arkadaşımız bu kavramı öğrendiler.
Sen, @sasen1 ve @Yunusgr
Benim gibi bazı frekanslarda işitme kaybı olanlar anlamaz senin sistemden.
En kötü sistem ile en iyi sistem aynı gelir. :)

Benim gibi bazı frekanslarda işitme kaybı olanlar anlamaz senin sistemden.
En kötü sistem ile en iyi sistem aynı gelir. :)
AUDIO-FİL herifleri takip ettin mi.?
Çoğuları bizler gibi yaşlı başlı kişiler. Bu kişiler hala müziği en iyi şekilde duymaya çalışırlar. Çoğunlukla da dinledikleri hoparlörler oda büyüklüğünde tabiri caizse eşek kadardır :p
Üstelik bu hoparlörlere de yüzlerce wattlık amplileri bağlarlar.

20 yaşında değilsen mutlaka işitme kaybın az ya da çok vardır.
Önemli olan hangi frekanslarda ve kaç desibel kaybının olduğunu bilmendir.
İşte burada bahsettiğimiz arkadaşlarımız kendi amplileri ile işitme kayıpları olsa dahi diledikleri bir enstrumanı veya sesi rahatlıkla algılamaktadırlar.
Eğer sen de böyle bir sistemde herhangi bir müzik eseri dinlersen sen de aradaki farkı mutlaka anlarsın.
Hatta kendisine BEN SAĞIRIM diyebilen @paskomya bile böyle bir sistemde müzik dinlerse mutlaka farkı fark edecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri