bileniz varmı isitma soğutma için ila gazı ısıtmakmı gerekir

madyiğit

Üye
arkadaşlar bır deney aşamasındayım ancak bir yerde takıldım kompersör piston sayasinde gazı sıkıştırıp ısıtır bu olay şartmıdır. başka bir motor kulansak pistonsuz bunun için nasıl bir malzeme kulanılmalı

yardıö edersenız sewınırm

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadasım hemen hemen kompresörlerin calısma prensibi aynıdır. emdiği gazı yüksek basınça göndermesidir. baska türlü kompresörlerde kullanabilirsin hermetik , semi hermetik gibi ama maliyet lerin artabilir

pistonsuz motor kullanmak istemiyorum demişsin eğer sorun daha acık olsaydı daha net şeyler söyleyebilirdik bu soruna karşılık pistonlu yerine vidalı veya santurfujlu komprasör kullan derim.sonuçra gazı sıkıştırman gerekiyor gazın soğukluğu veya sıcaklığı uyguladığın basınca göre deişiyor komprasör artı bi ısıtıcıyla gazı ısıtmaz

arkadaşım kapalı kaplar içinde basınç ile sıcaklık dogru orantılıdır yani basınç arttıkça sıcaklıkta artar

arkadaşlar bır deney aşamasındayım ancak bir yerde takıldım kompersör piston sayasinde gazı sıkıştırıp ısıtır bu olay şartmıdır. başka bir motor kulansak pistonsuz bunun için nasıl bir malzeme kulanılmalı

yardıö edersenız sewınırm

burada ki olay sanırım yanlış anlaşılmış.gazın sistemde sirkülasyon yapılabilmesi için ısıtılma şartı yoktur.basıç yapılırken gaz ısınır

arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam çok eskiden elektrik olmayan yerlerde buzdolapları alttan ısıtılarak soğutma yapılırdı bu konuda bilgisi olan varmı

arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam çok eskiden elektrik olmayan yerlerde buzdolapları alttan ısıtılarak soğutma yapılırdı bu konuda bilgisi olan varmı

o bahsettiğiniz sistem amonyaklı sistem.
site içerisinde ararsanız detaylı bilgi olması lazım.çünkü o konu daha önce işlendi.

evet amonyaklı sistemler hala kullanılıyor özellikle av cılarrın tercih ettigi bir sistem av a cıktıklarında elektirik sorunu olmadan buz dolabı kulana biliyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri