Bilği kirliliğini nasıl önleriz?

Bir çok konu başlığı altında bilği paylaşımı yapılan sitemizde,konu kesin sonuca ulaşınca ilğili forum yöneticisinin
konuyu sonlandırmasını öneriyorum.Sonlandırlmış konu kesin doğru olacağından bilğiden faydalanan kişi yanılmayacaktır.
SAYĞILARIMLA IŞIK

isikotomasyon ' Alıntı:
Bir çok konu başlığı altında bilği paylaşımı yapılan sitemizde,konu kesin sonuca ulaşınca ilğili forum yöneticisinin
konuyu sonlandırmasını öneriyorum.Sonlandırlmış konu kesin doğru olacağından bilğiden faydalanan kişi yanılmayacaktır.
SAYĞILARIMLA IŞIK
sn isikotomasyon peki ortaya daha pratik bir yöntem atılırsa ne olacak
fikirlerin gelişimi için bence sonlandırılmamalı
zaten konunun saptırılmaya çalışıldığı anlaşıldığı zaman yönetici arkadaşlarımız müdahale edebiliyorlar
saygılar

Yoruma açık konuları kast etmedim,onlara tabiki müdahele olmasın.Ama kesin olan, bunlar genelde okulda okuduğumuz formül ile sabit konular(gerilim düşümü hesabı,güç hesabı,motor bağlantıları ,vb)
Yorum gerektiren konulardan, alınıp kullanılan bilgi kullanıcıyı bağlar.
Buraya güvenipte buradan aldığı yanlış bilgi ile mal ve can kaybına neden olursa(allah korusun) vicdanen kimi bağlar?
SAYGILARIMLA

''Beyin Firtinasi'' ndan hareketle dusunmeden soyle bir fikir ortaya atayim o zaman:
Bence bu forumda nasil ki bolum yoneticisi vs seciliyorsa,bir tane ''arsiv'' elemani secilsin...Bu arkadasimiz ,konulari basliklari dokumanlari vs duzenlesin:) olmaz mi

isikotomasyon arkadaşım.Açtığınız konu bence çok önemli.Biz,forumdaki görüşlerimizi,tecrübelerimizden,bilgileri-
mizden başkaları da yararlansın diye, hiçbir menfaat karşılığı gözetmeden belirtmeye çalışıyoruz.Bilgi,zenginlik
ise,zengin paylaşmalı diyoruz.Verdiğimiz bilgiler,bizim kendi doğrularımız.Bizim doğru dediğimiz şeyin,en doğru-
su olduğu gibi bir iddiamız olamayacağına göre,verdiğimiz bilgilerde yanlışlıkta olabilir.Burada önemli olan,o bil-
giyi kullanmayı düşünen kişinin,kendi sağduyusunu harekete geçirmeden kullanmasıdır.Ana gayemiz,insanlara
yardımcı olmak olduğuna ve herhangibir kasıt olamayacağına göre,meydana gelecek hatadan,tabiiki kullanıcı so-
rumlu olacaktır.

sn hiçbirşey; Arşiv de olabilir.Konunun kesin olarak doğrulugu tespit edildikten sonra alt başlıklarda konu ile ilğili diğer görüşlere yer verilirse konu ile ilğili yanlış bilğilerde tecrübe olur.
Sn fahri yetiş;paylaşıma katılan her arkadaşın iyi niyetle ve çıkar gözetmeden burada olduğuna eminim. Hepimiz bildiklerimizin dogru olduğuna inanıp yazıyor ve görüş belirtiyoruz.Ne kadarda iyi niyetle yazılsada yanlış bilği kötü sonuçlar doğurabilir,benim istediğim bu yanlış bilğilerin ayıklanması.Böyle bir uyğulama
konuya katılan arkadaşlarında hatalarını görmelerini ve faydalanmalarınıda sağlar.Hepbirilkte doğruyu bulup faydalanacak düzeye getireceğimize eminim.
Sayğılarımla.. ışık
(şuan yakın tarihimizde bilği kirliliğinin toplumu nasıl böldüğünü açı içinde görüp üzülmekteyim,konumuzla alakası yok ama yazmak istedim)

Arkadaşlar ben şahsen özel durumlar dışında (Konunun sapması gibi) konunun sonlandırılmasına, kitlenmesine pek sıcak bakmıyorum. Konunun sapması durumundada buna neden olan mesaj veya mesajların konudan çıkartılması daha iyi olur düşüncesindeyim.

Tabi bu şahsi fikrim; konunun içinde verilen fikirler, bilgiler kesin kanıtlar öne sürülmeden, "eleştiriye açık ama sorgulanamaz durumdadır" bu düşünce ile cevap yazılması durumundada konu bütünlüğünün bozulacağınıda sanmıyorum.

Saygılarımla değerli arkadaşlar

sn.isikotomasyon

Düşünceniz gayet mantıklı fakat; bir sorunun birden fazla cevabı olabilir yada bir üyemiz aynı arızayı verilen cevaplarala giderememiş ve soru sormak istiyor olabilir.Bu seferde yeni konu açarak sormak zorunda kalacak yine forum kirliliğinle karşı karşıya kalıcaz.

Konu kilitlemeleri forum kurallarındanda bildiğiniz gibi tartışma yaşanılan,hakaret içeren vs. konularda ve kitaplardan alınan %100 doğruluğu kanıtlanmış ve kabul edilmiş konularda olabiliyor.

Birde madalyonun öteki yüzü var oda şu; biz hakaret içerikli yada içeriğinden sapmış mesaj & konuları kilitlediğimiz zaman tepki alıyoruz kaldıki bu konularında herhangi birinde hatalı bir karar alıpta kilitleme yaparsak topa tutuluruz.

Yinede Forum Yönetimi adına forumun devamlılığı için sunmuş olduğunuz önerilerinizin devamını bekliyor ve teşekkür ediyoruz.

Kolay Gelsin...
Saygılarımla...

arkadaşlar bazı konuların sabitlenmesi daha dogru olur bence,arkadaşın biri dağda kalmış acil yardım diyor kontaktör patladı ne yapmam lazım arkadaşa o gün için lazım çözüm ama bizler mesela konuya 1 ay sonra yazı yazıyoruz

Bazı üyelerimiz işi olunca giriyor 1 ay + süre
hiç girmiyolar bu yüzden işi acil olan arkadaşın çözümü bu üyelerimizde olduğu için gecikebiliyor,
burada ne kadar yardım görüyorsak bi o kadar da yardımcı olmamız lazım diye düşünüyorum
yani sadece işi olunca girmesinler yardımcı olabilecekleri konuları da vakit buldukça takip etsinler
forum kardeşliğinin de gereği budur zaten
saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,236
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Geri