Beko NF9062 ariza gosteriyor

murat2012

Üye
Merhabalar,

Beko no frost 9062 buzdolabi bugun temizlik nedeniyle uzun sure acik kalmis, ve +5 derece de yesil isik yanip sonuyor ve buzdolabi calismiyor, ne tavsiye edersiniz,

cok tesekkur ederim

Murat

Merhabalar,

Beko no frost 9062 buzdolabi bugun temizlik nedeniyle uzun sure acik kalmis, ve +5 derece de yesil isik yanip sonuyor ve buzdolabi calismiyor, ne tavsiye edersiniz,

cok tesekkur ederim

Murat

ürün sensör arızası veriyor.

defros sensörü , soğutucu bölüm ortam sensörü ve frz dondurucu bölüm sensörü kontrolü gerekli. sensörler sağlam elektronik kart soketlerinde oksitlenme / temassızlık da olabilir . teste girerek hangi sensörün arıza verdiğini görebilirsiniz.

teste girmek için. fişi çekin biraz bekleyip tekrar takın. fişe taktından sonra 10 sn içinde " Bölme ve Hızlı dondurma " butonlarına basılı tutun. sinyel seslerinden sonra varsa bir arıza yine ışıkları yakıp söndürerek tam olarak arızayı bildirecektir.

test arıza kodlarını da daha önce paylaşmıştım

https://www.kontrolkalemi.com/forum/sogutucular/24166-arcelik-5060-ar-5040-ar-5056-a.html

tesekkur ederim, testi yaptim. ilk asamada tum isiklar yandi. yaklasik 40 dakika sonra test bittiginde alt bolum gostegesinin ustten ikinci yesil isigi surekli yaniyor, bu ne demektir.
Murat

Son düzenleme:
defrost ısıtıcı arızası

tesekkur ederim tespitiniz icin bu zor bir islem midir. ben yurtdisidayim ,burada Beko servisi var ama yapabilirler mi bilemiyorum.

alttan ikinci ışığın sürekli yanması alt bölmenin sıcaklığının +7 derecede olduğunu gösterir. yanıp sönen ışık hata kodu bildirir

ustten ikinci isik surekli yaniyor, arkadas defrost arizasi demisti, ben yurtdisindayim acaba turkiye de kac liraya tamir edilir, burada tamir ettirsem cok mu pahali olur kesitremiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri