Beko 9400 nme no frost arızası

msuphi

Üye
Merhaba evdeki buzdolabım normal çalışmaya başlıyor fakat basladiktan 10 sn sonra kompresör ve kondanser fanı duruyor ardından hemen kondanser fanı çalışmaya devam ediyor kompresör termik aciyor.bunu gunde birkac defa yapıyor genelde dolap normal çalışıyor.tecrubeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim teşekkürler.

Ilk kalkisi kondansatorle yapiyor ise bu kondansator omrunu tamamlamis olabilir.

Ilk kalkisi kondansatorle yapiyor ise bu kondansator omrunu tamamlamis olabilir.
kompresörün kalkisinda sorun yok sorun dolabın çalışırken durup birkaç saniye içinde tekrar çalışmaya geçmesi nedeniyle kompresörün termik açması (gaz dengeleninceceye kadar) galiba bu kısa sürede kompresör tekrar kalkamıyor.Fakat dolabın çalışırken birden durup (otomatiğe girip) tekrar çalışması garip.

Termostat mekanik mi elektronik kartli mi? Mekanik ise bypass edip bir sure denemeli elektronik ise rolesinde sorun olabilir.

Termostat mekanik mi elektronik kartli mi? Mekanik ise bypass edip bir sure denemeli elektronik ise rolesinde sorun olabilir.
P_20170128_105410_1_p.jpg
termostat bu bende şüphelenmeye basladim ama bunu nasil sökebilirim sadece termostat bölmesini cikarmam yeterlimi yoksa komple arka kapağı sokmeliyim.

Son düzenleme:
Termostati söktüm icinden 1 adet pot ve ntc olan bir kart çıktı acaba şüpheli bumudur.
P_20170128_135717_1_p.jpg
P_20170128_135629_1_p.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Unun uzerinde kolay kolay bozulacak bisey yok. Potansiyometre avo metre ile olcup degeri dogrumu bakilabilir.

Sorun ntc yada kartta olabilir.

Diger arkadaslarda yorumlarsa iyi olur.

Unun uzerinde kolay kolay bozulacak bisey yok. Potansiyometre avo metre ile olcup degeri dogrumu bakilabilir.

Sorun ntc yada kartta olabilir.

Diger arkadaslarda yorumlarsa iyi olur.
kartın üzerinde pot ve arka tarafta smd ntc var su an dolap çalışıyor bakalım takip ediyorum.Bu arada karttan giden 3 adet ince kablo timer kartina gidiyor.

kartınız kompresör çalıştıktan sonra besleme problemi olduğu için besleme kesiyor. dolabın sırtındaki elektronik kartı değiştirin veya kart üzerinde 1uf veya 1.5 uf kutupsuz kondansatörü değiştirin sorununuz çözülecektir.

kartınız kompresör çalıştıktan sonra besleme problemi olduğu için besleme kesiyor. dolabın sırtındaki elektronik kartı değiştirin veya kart üzerinde 1uf veya 1.5 uf kutupsuz kondansatörü değiştirin sorununuz çözülecektir.
Olabilir.Ben termostat kartını değişirdim su an bir problemi yok.Bekleyip görelim aynı şeyi yaparsa arıza timer kartında kalacak.Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri