Beko 2313 cex çam.makine. 0E arıza kodu

neonmax

Üye
Beko 2313 cex çam.makine. 0E arıza kodu veriyor dijital ekranda bu ne arızasıdır ve nasıl düzeltilir.
teşekkürler.

su seviyesi taşma arızası veriyor. Pipo / havalığı kontrol edin temizleyin , Su seviye anahtarına giden ince siyah hortumu temizleyip delik olup olmadığını kontrol edin. sorun devam ederse su seviye anahtarını değiştiriniz

Kanyak usta dediğin gibi yaptım hortum temiz.makine 17 dakikalık durulama programına alıyorum makine su alıyor güzel çalışıyor fakat 9. dakikaya geldiğinde duruyor devam etmiyor belli bir zaman geçince ekranda 0E (E dijital olarak ters 3 rakamına benziyor.) yazıyor.eğer yanlış değişmediysem dediğin gibi alt su tahliye kısmından yukarı makinenin üstünde yuvarlak parçaya giiden ince siyah küçük hortumu alt kısmını söktüm tıkanık yok parça kısmındada yok bu gün 15 tl ye yenisini alıp taktım fakat gene aynı 9. dakkada durdu ve gene aynı yazıyı yazdı.başka ne tür sorun vardır.makine çalışıyor ama son işlem tahliye edip sıkma işlemine geçmiyor.
not:suyu alttan boşaltıp makineyi sıkmaya aldığımda çalışıyor.yani yıkama işlemini yapıp durduğunda altan suyu boşaltıp sıkmaya alırsam devam ediyor 2 işlemde çalıştırmış oluyorum şimdilik.
birde bu makinenin test programına nasıl girilir.
teşekkürler.

Anlattığınıza göre ürünün su tahliyesinde sorun var. suyu tahliye edemediği için arıza kodu veriyor olabilir. Birde pompayı filtreyi ve hortum tıkanıklarını kontrol edin.

Test Programına Giris:
" Sıkma ve Sıcaklık " butonlarına basılı iken makine açılır.
Tüm ledler yanar. Đki sesli uyarı duyulur.
" Basla/Dur " butonuna basılarak test adımları gerçeklestirilir.

kanyak usta test çalıştırdım
teset adım 1 de ekranda 5 yazdı işlem yaptı.
2 de ekranda 38-50 arası gitti ortalama 42.
3 de 70-80 arası gitti ortalama 76.
4 de 500 den geri saydı işlem başarılı.
5 de su aldı 6 ve 7 de devam.
8 de tambur döndü ekran 5-6 gidip geldi.
9 da bastım gibi ekran 22 yazdı.
10 da bastım an 330-340 arası gidip geliyor tıık yok öyle duruyor.

su tahliye motor yanmış şimdi söktüm.ne kadardır bu acaba

su tahliye motor yanmış şimdi söktüm.ne kadardır bu acaba
pompa motoru yandıysa kart patlamış olabilir .yeni pompayı taktığınızda gene aynı arıza ile karşılaşma durumunuz var.umarım kart patlamamıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Yeni konular

Geri