Bayanlar Neden Teknisyen Olarak Çalışamıyor?

Sayın Demiray Teknik;
Sizi anlıyorum, bahsettiğiniz yanlışlıklar, dünyanın her yerinde olduğu gibi, malesef ülkemizde de oluyor. Bence bu yanlışı yapanlar eleştirilir, olur biter. Türk milleti evrimini tamamlayamamış diyerek, 75 milyonluk bir ulusu yaftalamak, doğru mudur? Bakınız, Türk milleti evrimini tamamlayamamış dersek, bunun içine , siz de girersiniz, ben de. Hepimizin yanlışları oluyor. Ben yere tükürmem de, izmarit atarım, siz izmarit atmazsınız da, çevreyi başka türlü kirletirsiniz. Bunun evrimle alakası var mıdır? Ya da sizin, benim davranışlarımızdan dolayı, koskoca bir millet yaftalanır mı? Sayın seskaljin ile aranızdaki atışmalar, yazışmalar sizin aranızda, ancak benim kızdığım nokta, bayan tekniker çalıştırmıyor diye, yere çöp atıyor diye, kocaman bir ulusun, içinde benim de olduğum, sevdiklerimin de olduğu bir ulusun , aşağılanmaya çalışılması. Bu aşağılayıcı konuşmayı yapan kişiler de, hep kendilerini soyutlarlar olaydan. Bizim Türk milleti ....... diye devam eder. Soruyorum, siz de Türk milleti değil misiniz( Etnik kökeniniz ne olursa olsun, bu ülkenin evlatlarından bahsediyorum) ? Siz otobüste yaşlılara yer veriyor musunuz? ( ki sanırım o yaşları geçtiniz, ancak gönlünüz yer verme yanlıs mı? Ya da ortaokul çağlarındayken yer veriyor muydunuz?) şimdi sizin cevabınız evet ise, ben de buna rağmen, Türk milleti otobüste insanlara yer vermiyor , ne biçim insan bunlar dersem, siz bana hooopp demez misiniz? Ben Türk milletinin bir ferdiyim ve Otobüste yaşlılara yer veririm. Beni bu genellemenin içine soktukları zaman da kızarım. Tabii burada, Türk milletini, A milletini B milletini savunmuyorum. İnsanların, kendi içinde yaşadığı, bireyi oldukları toplumu, bir grup insanın yaptığı hatalardan dolayı, komple karalamalarına kızıyorum.

bazı arkadaşlar ben olsam bayan teknisyen çalıştırmam demiş,erkeğe her işe sürarmiş be kardeşim sen o vatandaşı teknisyen olarakmı aldın? yoksa ayakçı eleman olarakmı aldın? işte bütün sorun burda Bazı iş veren arkadaşlarımız insan değerinden habersiz eline üç beş kuruş geçmiş bir iş kurmuş ama insanı ve sanatkarı değer vermeyen kişilerdir bunlar
arkadaşlar şimdi soruyorum sizlere ülkemizde kaç tane iş veren vardır kendi işi olduğu halde bir makinanın başında çalışan veya o makinanın arızasına gidermek için çaba harcayan hep uzaktan kumanda misali ahmet şunu yap mehmet bunu yap emir emir be kardeşim geç bir işinin başına yağlı paslı çalış bir biz görelim bu senin kendi işin

Haklısın.Söyleyecek tek bir kelime yok.Bu sizin değil ülkedeki sistemin getirmiş olduğu sonuçtur.Malesef hele birde iyi bir dayın (Torpil) yok ise gerçekten işin zor.Kusura bakma bu yazdıklarım sizi karamsarlığa sokmasın.Malesef bu düzen böyle.Siz ilk değilsiniz.Emin olun sonda değilsiniz.

sn mustafa...
sanıyorum yazdıklarım ya iyi okunmuyor vede anlaşılmıyor yada ben tam ifade edemiyorum....
yazdığım mesajımı bir daha dikkatlice okumanızı öneriyorum...

bir önceki mesajım:
------------------------------------------------------------------
bir önceki mesajı yazan arkadaşın bahsettiği tamamlanamamış evrim galiba kafamızın içindeki sosyal hayatımızı oluşturan tüm düşünce fikir ve hayat görüşlerini kapsayan kümüle davranış biçimlerini tarif ediyor....
mesela .....
* yaşı daha 18 bile olmamışken otobuste kendinden büyük kişilere, yaşlılara yer vermeyen genç erkek veya kızımız
*sokağın her köşesini lavobo sanıp oraya buraya burunsal fazlalıklarını atan bay ve bayanlar
*elindeki çöpü ,izmariti vsvs yola, otoyala ,sokağa babasının tarlasına dökergibi dken bay bayan sürücüler yolcular ev sakinleri
*müşterek kullanım alanı olan trafik yollarını kaldırımları yaya gecidlerini haksızca gaspedip yanlış biçimde trafikte davranan ve nedense devamlı haklı olan taraf olduğunu iddaa eden yayalar, sürücüler

ve dahabinlerce örnek....
sizce bu yukarıdaki örneklerde ortaya konan davranışlar sizce zihinsel evrimini tamamlamış bir toplumun bireylerimidir??sevgiler
saygılar
-------------------------------------------------------------------
son cümlemde eger sarfettiğim cümle şunlar olsa idi:
*sizce bu yukarıdaki örneklerde ortaya konan davranışlar sizce zihinsel evrimini tamamlamış bir toplum mudur?
veya
*türk milleti zihinsel evrimini tamamlamış bir toplum değildir

yazdıklarınızı doğru bir tespit olarak kabul eder maksadımı aştığım için tüm herkesten özür dilerdim...
vurgulamaya çalıştığım nokta aramızda halen bu evrimi kafalarında gecirmemiş olanların var olduğu müddetce bu zihinsel evrimin tamamlanamamasıdır

Zaten sizin böyle bir şey dediğinizi söylemedim. Benim tepki verdiğim mesajı yazan arkadaşımız, milleti genellemiş. Benim tepki verdiğim arkadaşın üslübu ile sizin üslubunuz farklı. Siz toplumda bazı kurallara uymayan insanlardan bahsediyorsunuz. Belki de bu insanların sayıca çok olduğundan yakınıyorsunuz. O arkadaşımız ise, türk milleti diye başlamış, vermiş veriştirmiş.
Sizin art niyetli yazmadığınızı tahmin edebiliyorum. Fakat cümlelerinizi kocaman kocaman yazıp, benim doğru anlayamamış olma ihtimalimden bahsediyorsunuz. Zaten art niyetli yazdığınızı düşünseydim "" sizce bu yukarıdaki örneklerde ortaya konan davranışlar sizce zihinsel evrimini tamamlamış bir toplumun bireylerimidir?? "" ifadenizdeki şimdi büyüttüğüm kısmını büyütürdüm.
Amacım tartışma çıkarmak olsa, biraz laf cambazlığı yapıp; zihinsel evrimini tamamlayamamış toplumun bireyleri ifadesi ile, zihinsel evrimini tamamamlayamamış olan bir toplum ifadesi arasında bir fark olmadığını, bir tanesinde toplumun tamamını , diğerinde ise, o evrimini tamamlayamamış insanlar topluluğu içinden bir bireyi ifade ettiğinizi söylerdim. Ama dedim ya, ben sizi anladığımı düşünüyorum. Siz bizim güzel ülkemizin içinde, zihinsel evrimini tamamlayamamış bireylerin de olduğundan bahsediyorsunuz. Eğer doğru anlamışsam, sizinle çelişen bir düşüncemiz yok. O yüzden cümleleri büyük harflerle yazıp, anlayışsızlıkla suçlar gibi tavırlar takınmanıza gerek yok.
Yüksek sesle konuşmak, kulağı iyi duymayan insanların sizin daha rahat duymasını ve anlayabilmesini sağlar. Büyük harflerle yazmak, gözleri iyi göremeyen insanların yazıyı okuyabilip, sizi anlayabilmesini sağlar. Ama bir insanın anlayışı kıtsa, isterseniz 10 cm boyunda harflerle yazın insanlar sizi anlayamazlar. O yüzden, anlayışımın kıt olduğunu düşünüyorsanız, zaten kapasitem bellidir, siz ne kadar çaba sarfetseniz de anlayamam. Kendi halime bırakın gitsin.

sn mustafa
yazdıklarınızdan beni gayet net anladığınızı düşünüyorum . mesajımdaki büyütülmüş kısım okuduğunuzu anlamamanızı düşündüğümden değil cümle yapısı içinde kaynayıp gitmesinden ,anlamını yitirmesinden kuşkulandığımdan büyütülmüştür...
humenist bir yapım olduğundan insanları üzmek, kırmak isteyebileceğim son şeydir.
yinede bu anlamda gerek size gerekse diğer arkadaşlara arzu etmediğim bir hatam olmuşsa
özür dilerim
sevgiler
saygılar..

kardeşim senin istediğin pozisyonda çalışan arçelik servislerimiz mevcut ama genelde o bölgelerde akdeniz ve ege bölgesi.inşallah bu uygulamalar her bölgeye ve sevise yayılırda sizingibi meslek aşkıyla tutuşan bayan arkadaşlarda camiamıza katılır.

bayan teknısyenle calıstım ojrsı bozulmasın dıye elını surmedı efenım

slm ayşegül kardeş...
isyanın aslında çok mantıklı geliyor ama birde olayın diğer tarafı var..
yolda sokakta veya otobuste bile rahat bırakılmayan bir bir toplumda sizlerin sahada olmasını kabullenmelerı cok zordur.
aslına bakarsanız çeşitli ülkelerde şantiyelerinde bayan personel çalışıyor mesela rusyada tüm alçı işlerini bayanalar yapıyor vede süper çalışıyor, ama bunu bızım millete kabul ettırmek çok zordur. bence sen kendını saha dısında eğitmelisin, elktrik sadece sahadan ibaret değil bence bayanlara elk konusunda ideal işler, teknik ressamlık-satınalma-keşiflendirme gibi bölümlerinde çalışa bilirnir..
benım düşüncemi sorarsanda bende bir şantiyede bayanın olmasından rahatsız olurdum çunku verimli çalışamayacaktın vede mutsuz olacaktın.. umarım hayallerıne vede mesleğine ulaşırsın..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri