Balitech D85 Slow Dome 27x PTZ kamera için yardım istiyorum :)

ferater

Üye
Merhaba,
Elimde iki adet Balitech D85 Slow Dome kamera var,
forumdaki konulara biraz göz attım arama yaptım bu kameradan pekte iyi bahsedilmiyor yorumlardan onu anladım :)
Benim sıkıntım her iki kamerayı ayrı ayrı kontrol edememek.
*Kameralar protocol Pelceo-D 2400
* Baudratede 2400
*24v beslemeler kameralara yakın (şimdilik test amaçlı kameralarla birlikte bilgisayarın yanında )
*Kamera Id'leri bilgisayara en yakından başlayarak 0,1 şeklinde (ilk kameraya id 1 atadığım zaman hiç yanıt alamıyorum).
*Ptz kontrol için Keyboard değil Rs232 > Rs485 çevirici var. (kameralar RS485'e seri olarak bağlı, araştırdığım bazı ingilizce kaynaklarda bağlantı şekli "Daisy" diye isimlendirilmiş. Türkçe kaynaklarda ise kameraları paralel olarak bağlamanız yeterli diyor)
*Bazı yazılarda cat-5 kablo kullanın denilmiş veri iletimi kalitesi için, ben 4+1 kamera kablosu kullanıyorum ama belirttiğim gibi kameralar bilgisayarın yanında, cat-5 ile de sonuç değişmiyor :)

Herneyse, sonuç olarak bu kameraların id'sini 0 yaptığım hereket ediyor diğerinden tık yok. Hangi kamerayı seçersem seçeyim id 0 hareket ediyor, diğerini hareket ettirmeyi başaramadım. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Bence en net cevabı balitech teknik destek servisinden alırsınız, eğer telefonlarını bilmiyorsanız googel dan bakın Mersin merkezi arayın hemen yardımcı olurlar...

arkadasım speed ome la slow dome aynı mantıkla calısır key pede tanıtgın gibi slowun icindende kanal belirtmen gerek ve cat 5 kullan

keypad ile kameraları seçmek ve kayıt cihazından idleri girmek gerekli bu arada speed dome içinde switch'ler var onları da kayıt cihazına verilen ID'ler gibi on off şeklinde değiştirmek gerek, kullanma klavuzunu okunmalı

evet janizary arkadasın dedigi gibi switch den ıd belirliycen balitechin web sayfasından kurulum ve baglantı şemasını indir orda hepsi detaylı bir sekilde mevcut en kötü ihtimal teknik sevrsile irtibata gec

kısa mesafelerde cat5 veya cctv kablosu kullanman birsey degistirmez.ancak cok uzun mesafelerde cat5 kullanman gerekli.bu cihaz icin sart degil,yukarda denildigi gibi kameraların icindende haberlesme protokolü,hızı ve id nosunu düzeltmen gerekli.0 ikin calıstırabildigine göre protokol ve data hızı dogru,sadece her kameraya farklı id no verecen ve pc dende sectigin id noyu secip ona data gönderecen.bütün rs485 baglantısı parelel olacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,268
Son üye
SHNTTC

Yeni konular

Geri