Asma tavan şerit led trafo enerjisi

king7

Üye
Merhabalar. Asma tavan için kullanacağım şerit led ve bu şerit lede uygun trafo mevcut. Trafonun enerjisini buattan almak istiyorum. Teknik olarak bu işlemi nasıl yapabilirim? Buatın priz buatı ya da aydınlatma buatı olup olmamasının bir önemi var mı? Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Teknik konuda fazlasıyla bildiklerinizi aktarırsanız da çok sevinirim.

Merhabalar. Asma tavan için kullanacağım şerit led ve bu şerit lede uygun trafo mevcut. Trafonun enerjisini buattan almak istiyorum. Teknik olarak bu işlemi nasıl yapabilirim? Buatın priz buatı ya da aydınlatma buatı olup olmamasının bir önemi var mı? Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Teknik konuda fazlasıyla bildiklerinizi aktarırsanız da çok sevinirim.
Elektrikçi değilseniz kendiniz bu işe kalkışmayın. Buata giren çıkan kablonun ne olduğunu çözmek mesleki deneyim ister .

sorunuza şöyle cevaplar verebiliriz.
1- teknik olarak buatta bir faz bir nötr almak zorundasınız
2- teknik olarak elektrik bilgisine sahip olmanız lazım
3- teknik olarak buatın aydınlatma veya priz buatı olmasının bir önemi yok (aydınlatmada kullanacağınız adaptörü/ trafoyu gücünü bilmiyorum 3-5 amper diye varsayıyorum)
4- @Under Ground ustamızı dinleyiniz. elektrik şakaya gelmez, gevşekliği hiç sevmez.
5- bilinçsiz olarak elektrik tesisatına yapılan her müdahale ileride büyük sorunlar çıkartabilir.

Son düzenleme:
Asma tavana uygulayacağın şerit led sürücünün beslemesini tabii ki aydinlatma buatından alacaksın çünkü buna kumanda edecek olan anahtar da bu buata bağlı. Sorundan bu işlere hiç bulaşmaman gerektiği anlaşılıyor. Riske girme !

Asma tavan yapılırken led lamba enerji alınacak kablo bırakılmamışmı ?
Bırakılmamış ise enerji ( elektrik faz nötr ) alınacacak yer ? ve anahtar nasıl olacak . ( göremiyoruz )
Tavan lambasının tekli anahtarı veya çiftli komütatör anahtar için olmalı buradan kontrol etmek istiyorsanız
Tavan led aydındınlatma için ek tekli anahtarı ise çiftli komütatör anahtar hali getirecek .
veya çiftli komütatör anahtar ise üçlü anahtar haline getirilecek .
Yerinde görmeden tavsiye biraz sıkıntılı ( tehlikeli )

En iyisi elektrikçi çağırmanız .
https://www.ledsanat.com/serit-led-amper-hesaplamasi-nasil-yapilir

serit-led-dogru-trafo-baglantisi (3).png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular