Askaynak inverter 185 super

hasmet64

Üye
merhaba arkadaşlar askaynak 185 super inverter kaynak makinesine ayit devre elemanlarını içeren bir döküman varmı varsa paylaşabilirmisiniz saygılarımla

arkadaş, güzel insan keşke forumumuzda biraz araştırma yapsaydın. daha önce paylaşmıştım
https://disk.yandex.com.tr/d/Zf1s7iAGqCPLNw
bak bu linkin içinde epeyce bir belge var. senin aradığın model ZX7 sakın yeni lerle karıştırma eski model olanı. askaynak, express weld, daha bir çok marka aynı kartı kullanmıştır. ZX7 adece mosfetleri değiştirerek değişik amperlerde çıkış veren makineler ürettiler. en güzel çalışanı 160 amper olanıdır

ilginiz için çok teşekkür ederim ben paylaşmış olduğunuz dosyaları daha öncedende indirmiştim ancak benim kartın benzeri bir kart şemesı bulamadım ZX7 sadece 1 dosya var bu benimkiyle benzeşmiror saygılarımla
DSC03838.JPG

ilginiz için çok teşekkür ederim ben paylaşmış olduğunuz dosyaları daha öncedende indirmiştim ancak benim kartın benzeri bir kart şemesı bulamadım ZX7 sadece 1 dosya var bu benimkiyle benzeşmiror saygılarımlaEkli dosyayı görüntüle 96153
bu bizim bildiğimiz express weld tin kartı. bir çok firma çinden kart üzerinde küçük değişiklikler yaparak (sadece amperi değişiyor) kendi markaları adında satış yaptılar. tamiri olabilen bir makinedir ve ekmek yedirir. sitede bu kartın şeması paylaşılmıştı ve bende yorum yapmıştım. ama üzerinden çok zaman geçti. siz sorununuzu söyleyin bildiğim kadarıyla yorum yapayım. 12 volt devresi çok zor arıza yapar, genelde dinlendirme yapmadıkları için mosfetleri yakar. çıkıştaki amper okuyan bobin en az arıza yapan yeridir. bir de karta öteki yüzden baktığınızda üst tarafta kontrol kartı vardır. bu güne kadar o kontrol kartından en fazla iki yada üç tanesini tamir edebildim. değiştirince düzeliyor. o kartı bulmakta çok zor. ben de bir yada iki tane var galiba ardiyeme bakmam lazım. güzel makinedir kıymetini bilin.

sağolasın ustam bu kartın igbt denilen fgw50n65we parçaları yanmıştı ben değiştirdim ve kısa süre sonra fazla ısınmayacak kadarda olsa çalıştı ve tekrardan ıgbt denilen 2 parçada yandı termal sigorta olduğu için fazla ısınsada korumaya alması gerektiği halde korumayada almadan direk parçaları yakıyor ben tekrardan sipariş verdim gelecek ara ara yardım isterim çünkü benim bilgim yok sadece hobi usulü evde emekli işi uğraşıyorum makineyede çok masraf ettim ama yinede kıyamıyorum ilk olarak eyer bilginiz varsa ıgbt parçaların yanındaki d411 ve d404 zener diyotların kaç volt olduğunu sormak isterim saygılarımla

usta be, ben alaylıyım, öyle okuma filan bilmem, akılda da yok ancak görünce tanıyabiliyorum. çakma elektronikçiyim. tamirciyim. ama zenerleri 12 volt takabilirdin 15 voltta olur yerine göre. görmeden şudur diyemem.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri