Asansörde Cep telefonunun çekmemesinin nedenleri ?

videodaki kişinin biraz paranoyak olduğu düşüncesindeyim:) incecik aluminyum ile pek faydalı olmaz.daha kalın kullanmalı ve bi ucunu toprağa bağlamalı.faraday kafesinin en önemli kısmı topraklamadır.bu tür paranoyak bir kişiyi delirtmek isterdim.şapkayı toprakladın mı vs. diye:D
Paranoyak olup olmadığını bilemeyiz, bizi ilgilendiren işin teknik boyutu.Eğer amaç belli bir hacmi elektromanyetik dalgalardan korumaksa; alelade bir alüminyum folyo ile cep telefonu ulaşılamaz oluyor (Topraklama da kullanmadan)

peki çekmedığı yerlerı az çok oğrendık tartışmayı zit yone kaydırayım:) benım evde turkcell vodafon avea toplam 6-7 tane baz istasyonunu goruyor ağırlıklı turkcell evde bır noktada telefonla konuşurken bır metre yer değıştırdığımde goruşme kesılıyor evde 4 turkcell hattı vardı hepsın vodafon yaptım tek bırı harıç:) turkcell muşterı hizmetlerını aradım iş yapacakları fılan yok salladılar evde her odada bır baz ıstasyonuna bağlı kalmak için ne yapmak lazım bu konuda bır fıkrım var fakat fıkır olarak destek ıstıyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,009
Son üye
onur yıldız71

Yeni konular

Geri