Asansör lift yada yada kaldıraç Önerileri

evwt

Üye
Bir projem için 15x15 Mdf ye sabitlediğim Webcamı.Uzaktan veya kablolu olarak Aşağı yukarı hareket ettirmek istiyorum.Hareket sadece Aşağı ve yukarı olacak ancak İstediğim seviyeye gelincede orada sabit kalmalı.Asansör sistemine benzer bi sistem.en aşağı 0 sıfır noktasından Maximum çıkmasını istediğim yükseklik 80 cm. Tabi çıkarken Minimum sarsıntı olması Webcamin sadece diket hareket etmesi gerkiyor.Günlerdir araştırıyorum sadece makas Lİft Sistemi bula bildim ancak sıfırdan 80 cm'e kaldrımak için 80x80 lik bir alan lazım Buda Projenin içine sığmaz.50x50 lik bir alanda Bu hareketi nasıl yaptırabilirim Öneri Bekliyorum saygılar.Link verebilirseniz Süper olru

Teleskopik misali raf, asansör kapı örneklerine bak otomatik araç anteni maalesef link veremiyorum. Motor hesabı hakkında fikrim yok deneme yanılmayla veya ağırlığı minimumda tutarak sorun yaratmamasını umarım.

hocam söylediklerinize baktım ancak bi şey çıkaramadım.Kamerayı Aşağı ve yukarı Hareket ettirecek istediğiiz seviyede durduracağım bi sistem istiyorum
Böyle bir istem istiyorum ancak bunu nerden alabiliriz ki Türkiyede

Son düzenleme:
sureklı aynı yerde mı duracak ?

evet sabit bi yerde duracak orda aşağı yukarı hareket ettireceğim

Webcam kaç gram @evwt böyle bir şey her halde kaldırabilir?

30 gr civarında ancak sadece kaldırmak değil belirli bir seviyede sabitde durması lazım örneğin 30 cm kaldırıp orda durmalı daha sonra 60 cm kaldırım orada durmalı sonra 35 cm...vs bu direk kaldırıyor max noktada duruyor sonra geri iniyor

Durma devam işi ayrı devre misal bir yön anahtarı bir de on butonunu motora bağla test amaçlı parmağını çektiğin yerde durur ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri