Arkadaşlar Diagnostic Mesajımı Yazdım Arızayı Çözmem İçin Bana Yardım Edermisiniz

graski

Üye
Arkadaşlar bu hata arada geliyor.Bazen PLC yi açıp kapayınca gidiyor ama tekrarlıyor..Acaba Bu sorun ET200 Den mi OLM den mi Arızalı modülüm mü var..
Bir de adreslerden hatayı bulma konusunda bilgi verirmisiniz..Teşekkürler şimdiden

Event 5 of 10: Event ID 16# 3842
Module OK
Module type: Distributed I/O slave
Input address: 2045
Requested OB: Diagnostic interrupt OB (OB82)
OB not found, or disabled, or cannot be started in the current operating mode
External error, Outgoing event
10:28:09:348 am 10/05/09

Event 6 of 10: Event ID 16# 3942
Module fault present
Module type: Distributed I/O slave
Input address: 2045
Operating mode STOP
Requested OB: Diagnostic interrupt OB (OB82)
OB not found, or disabled, or cannot be started in the current operating mode
External error, Incoming event
10:28:09:318 am 10/05/09

Event 7 of 10: Event ID 16# 5371
Distributed I/Os: end of the synchronization with a DP master
Slot of the DP master: 2
Number of distributed stations: 1
Incoming event
10:28:09:299 am 10/05/09

Event 8 of 10: Event ID 16# 4358
All modules are ready for operation
Operating mode: STOP (internal)
Incoming event
10:28:07:151 am 10/05/09

Event 9 of 10: Event ID 16# 4357
Module monitoring time started
Operating mode: STOP (internal)
Incoming event
10:28:06:376 am 10/05/09

Event 10 of 10: Event ID 16# 494D
STOP caused by I/O error
No relevance for user (Z1): 0000
No relevance for user (Z2): 0050 (Z3): 4555
Previous operating mode: STOP (internal)
Requested operating mode: STOP (internal)
External error, Incoming event
10:26:03:375 am 10/05/09

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
OB 82 yi programına ekle ve download et.
sanırım interface modüllerden birinde haberleşme problemin var.

cosmetric ben plc eğitimi almadığım için orjinal terimleri anlayamıyorum.interface modülleri Benim plc min DI-DO-AI-AO modüllerimden birisi mi yoksa OLM yada ET200 arızam olma ihtimali sence nedir.
PLC de OB 82 bloğu var.Bu blok ile arıza nasıl tespit edebilirim bilmiyorum.Ben FB-FC-DB leri okuyup arıza tespiti yapıyorum ama OB çevrimleri hakkında bilgim yok.Blokta boş bir network var.
Ayrıca bana faydalı olacağını düşündüğünüz bir kaç bilgi yada döküman OB ler hakkında verirmisiniz...
Sizi uğraştırdığım için kusura bakmayın arkadaşlar..

ET200M yada ET200S'e bağlı olan inputlar yada modulun kendisi sorun olabilir yada OLM olabilir. Yada profibus ile haberleşen bir cihazın varsa onunla ilgili bir haberleşme sorunu da olabilir.
ama OB82 yi yükleyip bir dene istersen.

ET200 DE SORUN olabilir diye onu sipariş verdim değiştircem onu ama ET200 ün arıza ledleri de normal .Hiçbiri yanmıyor.-PLC1 Haberleşme hatası -geliyor.PLC stopa geçiyor.Bağlı OLM nin CH1 ini Söndürüyor.PLC1 de Arızalı giriş-çıkış modülü olma ihtimali varmıdır.
İlgilendiğin için çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Arkadaşlar Sebebi Buldum Arıza UMG503 Enerji Analizörlerindeki Profibus Kablosundan imiş..Sizinde başınıza gelebilir diye sonucu yazmak istedim..

OB82 Diagnostic Interrupt bloğudur. Eğer PLC'ye bunu yüklemezseniz, gelebilecek Non Fatal sistem hatalarında PLC Stop moduna geçer. I/O modüllerinden gelebilecek herhangi bir bus arızası PLC'yi stop konumuna geçirebilir.

Sayın FLUKE -- PLC ob82 Yüklü fakat içi boş..Bu normal mi

Son düzenleme:
OB82 Sistem bloğu olduğu için içeriğini göremezsiniz. Ancak Blok sayfanıza OB82 eklendiğinde Interrupt Requestleri devreye sokarak sisteminizin belirli bir derecede durmasını engeller. OB82 hakkında daha detaylı bilgi almak için Blok sayfasında OB82 bloğu üzerinde F1 tuşuna basarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,314
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri