Ariston AB104X çamaşır makinesi

Daha doğru bakmayı bilmezken bu işleri nasıl yapacağım çözemiyorum. Ayak evvelki gün baktığımda 3 ayaktı :))) şimdi 4 ayak olmuş. Neyse ben görme özürlü biri olarak 4 ayağı nasıl 3 görüp buraya yazdım anlamadım. tamı tamına 4 ayak var. yardımlarınızı bekliyorum.

bilen için çok basit bilmeyen için oldukça zahmetli olabilecek bir iş eliniz yatkın degilse hiç ellemeyin bir usta çagırın bence ama sökmek isterseniz ben size kabaca tarif edeyim... 1 --önce arka kapagı aç... 2 ---sonra kayışı çıkar... 3 ---kasnagın ortasındaki vidayı sök... 4 ---kasnagın kenarlarından tutup oynatarak kendinize dogru çekip çıkarın... 5 -- rulman grubunun uçlarında ki 4 adet vidayı sökün.. 6 --- ortadaki mile tahta takoz koyarak yada bir vidayı bir kaç diş tutturarak saglam bir çekiçle vurarak rulman grubunu çıkarın... 7 ---çıkarttıgın rulman grubunda çakılı olan bilyalara ayaga zarar vermeden arkalarından vurarak çıkarın... 8--aynı ölçülerdeki rulmanları ve keçeyi yenisi ile degiştirin çakarken bilyalara zarar vermeyin keçeyi gres yagıyla yaglamayı unutmayın...9 ---aynı işlemleri tersinden yapıp toplayın makinayı hepsi en fazla 30 dakika sürer kolay gelsin... tambur milinin rulman ve keçenin oturdugu kısımlarının aşınıp zarar görüp görmedigine bakınız milde hasar varsa taktıgınız bilyaları ömrü çok kısa olabilir...

4 Ayaklı desteği söktüğümde rulman ve keçe direkt ulaşabileceğim yerdemi benim gördüğüm kadarıyla sökersem parçaları elime gelecek fakat 4 ayaklı desteği söktüğümde balans kaçması gibi bir problem yaşarmıyım. tamburun kazana sürtmesi gibi bişey???

hayır olmaz

torx lokma anahtarın kırılması ile bir kaza geçirdim. elim amortisör bağlantılarına sürttü 3 dikiş atıldı. ben 4 ayağı sıkmak isterken bu olay başıma geldi rulmanları ve keçeyi çaktık yerine takarken bu olay oldu buradan bilgisini benle paylaşan tüm ustalara saygılarımla.......

size çok geçmiş olsun bu tür kazalar herkesin başına gelebilir çalışırken çok dikkatli olmak lazım...makineyi topladınızmı ne durumda problem varmı umarım arızaları gidermişsinizdir...

rulmanları taktıktan sonra ayağı yerine T-40 ile sıkarken kırıldı. zannedersem biryerde çarpıklık kaldı o sebeple zorladı vidayı o zorlama ile aparat kırıldı. şu an için sıkıntı gözükmüyor. elim 2-3 gün daha sargıda atelle kalacağı için yapacak bişey yok şu anda yinede teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri