Resmde gorduyunuz IWC7105 MODELLI CAMASIR MAKINASININ Ana kart RESMIDIR!
Bu camasir makinasinda ariza boyle.Makinani calisdirib 10-15 dakikadan CM deki tum ledler yanib sonmeye basliyor elektrikden ayirmayinca saatlerce oyle yanib sonuyor.Bu ariza icin neleri kontrol etmeliyim.

selam ustam. ariston avxl105 çamaşır makinem var. tahliye pompası sürekli çalışıyordu ((bu neden yapar ?)). kartı söktüm tarlabaşında bir beyinciye götürdüm ben aristonlara pek bakmam ama dedikten sonra yan tarafta 7li ayakların bir tanesinin altı kararmıştı temizleyip ek yaptı. aynı hatayı yaptı. tekrar götürdüm başka bir karta benim kartın epromunu taktı bu seferde suyu alıp kalıyor ışıklar hızla yanıp sönüyor. böyle kaldık ne yapmam gerek hata nedir acaba. orjinal kart almam gerekirmi gerekirse nereden bulabilirim ne kadardır acaba. şimdiden teşekkürler.

Selamlar Eski arizan bende olmus.triaci deyisdirdim.ariza aradan kalkdi.
Sonraki arizada mator donuyormu.sikmada filan.

selam ustam. ariston avxl105 çamaşır makinem var. tahliye pompası sürekli çalışıyordu ((bu neden yapar ?)). kartı söktüm tarlabaşında bir beyinciye götürdüm ben aristonlara pek bakmam ama dedikten sonra yan tarafta 7li ayakların bir tanesinin altı kararmıştı temizleyip ek yaptı. aynı hatayı yaptı. tekrar götürdüm başka bir karta benim kartın epromunu taktı bu seferde suyu alıp kalıyor ışıklar hızla yanıp sönüyor. böyle kaldık ne yapmam gerek hata nedir acaba. orjinal kart almam gerekirmi gerekirse nereden bulabilirim ne kadardır acaba. şimdiden teşekkürler.

Selamlar Eski arizan bende olmus.triaci deyisdirdim.ariza aradan kalkdi.
Sonraki arizada mator donuyormu.sikmada filan.
triyak kartta kaç tane var. suyu alıp kalıyor ışıklar yanmaya başlıyor. kapatıp sıkma programına alınca dönüyor ama pompa çalışmıyor. epromu tekrar benim karta taktıracağım ama. şu triyak nedir onu çözemedim.

Selamlar.
AWL 1000 modelli camasir makinasinda makinayi kosduqdan sonra bir kac saniye su aliyor sonra ise pompa devreye girerek Ana yikama, elave durulama tuslari kisa araliklarla anahtar ledi ise tez tez yanib sonuyor bu ariza neyin arizali oldugunu bildiriyor.

aRIZAYI BULDUM F03
F03: ntc acık veya kısa devre -Eeprom hatası
ntc kablolarını kontrol et
Eeprom ters takılmış olabilir
Eeprom degiştir
NTC degiştir
kartı degiştirin

Selamlar.
Wisl 103 modelli CMakinasinda ariza boyle.
Makinaya her hangi yikama proqrami verdikde kapi kilitleniyor.su aliyor.su tam dolmamisdan mator donub bir azdan kapi kilidi aciliyor.amma proqram sona kadar boyle devam ediyor.Yani kapini el ile acmaq oluyor.Amma sikma proqraminda normal calisiyor yani kapi acilmiyor.Bu ariza neden kaynaklana bilir.Mator komurleri yeni takildi.

Son düzenleme:
Selamlar.
Wisl 103 modelli CMakinasinda ariza boyle.
Makinaya her hangi yikama proqrami verdikde kapi kilitleniyor.su aliyor.su tam dolmamisdan mator donub bir azdan kapi kilidi aciliyor.amma proqram sona kadar boyle devam ediyor.Yani kapini el ile acmaq oluyor.Amma sikma proqraminda normal calisiyor yani kapi acilmiyor.Bu ariza neden kaynaklana bilir.Mator komurleri yeni takildi.
sabit konular veya açılmış konular altında soru sormak yerine ana başlıklar altına şikayet yazsanız daha hızlı ve kişileri yormadan cevap alırsınız diye düşünüyorum. ayrıca yazdığınız arıza bilgilerinde hata var.kapı kilitlendikten sonra geri açılıyorsa makina hareketsiz durur.ve program sonuna kadar ilerliyor şeklinde bir durum olamaz..ancak cihaza müdahale edilip kilit kabloları kilitten sökülmeden direk bağlandıysa böyle bi durum oluşması bir ihtimaldir.

ayrıca yazdığınız arıza bilgilerinde hata var.kapı kilitlendikten sonra geri açılıyorsa makina hareketsiz durur.ve program sonuna kadar ilerliyor şeklinde bir durum olamaz..ancak cihaza müdahale edilip kilit kabloları kilitten sökülmeden direk bağlandıysa böyle bi durum oluşması bir ihtimaldir.[/QUOTE]
BU siz dediyiniz islemleri bende biliyorum.Amma bunda kapi aciliyor Amma islem devam ediyor.Bu ariza ile hic karsilasmadim.Onun icin sordum.Kilid kablolarindada kisa devrede yok

ustam merhaba bende margherita ab104 x var elektronık kart kablo baglantısı hakkında bilgi verirmisin ustam

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri