rezistansa giren kablolarda sorun olabilir oraya gümüş bant yapıştır(şu hani filmlerde olur ya bi bantla ağızları bantlarlar ya o bant)sorunnun çözüleceğine inanıyorum benim lg çam.makinesine de böle yaptım

İyi günler ali usta elimde bir indesit w83ttk çamaşırmakinesi var sanırım resistansı arızalı izmirde nerden temin edebilirim acaba

hangi semte oturuyorsunuz
çankayadan,karşıyakadan vede gıda çarşısından alabilirsiniz.

Son düzenleme:
her parcası var ne gerekirse verebilirim

iyi günler, ben de indesit wia60 model bir çamaşır makinası var. geçen sefer anakart arızası yüzünden hiç çalışmamaya başladı, suçu bize yıkıp garantide olmasına rağmen değiştirmedirler, zor ikna ettik, anakartın yenisini taktılar. neyse daha 1 ay olmasına rağmen bu kez, makina bu kez de sürekli olarak su almakta, bıraksak her yer su olacak sürekli su alıyor. suyu boşaltma programına getirirsek suyu boşaltıyor ama mesela sıkma programına getirirsek biraz döndükten sonra, yeşil ve kırmızı lambalar sürekli yanıp sönmeye başlıyor, kılavuzunda arıza sinyali olduğunu söylüyor ama arıza ne? artık servisi de arayıp muhattap olmak istemiyorum, nedir sorun usta lütfen yardım edin

iyi günler, ben de indesit wia60 model bir çamaşır makinası var. geçen sefer anakart arızası yüzünden hiç çalışmamaya başladı, suçu bize yıkıp garantide olmasına rağmen değiştirmedirler, zor ikna ettik, anakartın yenisini taktılar. neyse daha 1 ay olmasına rağmen bu kez, makina bu kez de sürekli olarak su almakta, bıraksak her yer su olacak sürekli su alıyor. suyu boşaltma programına getirirsek suyu boşaltıyor ama mesela sıkma programına getirirsek biraz döndükten sonra, yeşil ve kırmızı lambalar sürekli yanıp sönmeye başlıyor, kılavuzunda arıza sinyali olduğunu söylüyor ama arıza ne? artık servisi de arayıp muhattap olmak istemiyorum, nedir sorun usta lütfen yardım edin

su alma triyak'ı kısa devre.
muhtemelen makinanız su kaçırıyor ,kartın onarılması veya degişmesi gerekir .su kacagını mutlaka tesbit ettirdikten sonra kartın onarımını yapın/yaptırın yoksa hata devam eder.
makinanız ek'teki makina degimi?

Ekli dosyalar

• 18121568.indesit-wia-60[1].jpg
    18121568.indesit-wia-60[1].jpg
    11.7 KB · Görüntüleme: 67
yok usta bu makine değil, daha basit görünümlü bendeki. önünde bir adet çevirmeli program seçme düğmesi, bir adet de, sıcaklık ayar düğmesi var, ayrıca 3 tane de fonksiyon butonu mevcut. dediğim gibi sürekli su alıyor, ancak başka bir yerinden su vermiyor bu esnada, yani kaçak görünen bir yer yok. içerisi sürekli su doluyor, bir sorun olur diye devam ettirmiyoruz makinayı, yarısını geçince durduruyoruz, bıraksam daha ne kadar devam eder bilmiyorum açıkcası, kolay gelsin

merhaba forumunuzu internette dolaşırken gördüm çok yararlı bir iş yapmşsınız soruma gelince benim ariston avxl 105 model bir çamaşır makinem var program düğmeleri yanıp yanıp sönüyo ve yıkama duruyo acaba bunun sebebi nedir cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

usta indesit ç.mak suyunu alıyor öyle kalıyor daha sonra hç birşey yapmıyor sadece dönüyor ayar dügmesi ne yapmam lazımm

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri