Arduinoda kodlamada takılan olursa yardımcı olabilirim

C++:
if(abs(Analog_X-Analog_X_AVG)>25)
{
stepper.setSpeed(5*(Analog_X-Analog_X_AVG));
}
else
{
stepper.setSpeed(0);
}
//----------------------------------------------------------------------------
if(abs(Analog_Y-Analog_Y_AVG)>25)
{
stepper2.setSpeed(5*(Analog_Y-Analog_Y_AVG));
}
else
{
stepper2.setSpeed(0);
}
//----------------------------------------------------------------------------

Bu kodları kopyalayıp yapıştırmışsın galiba bir yerden ama üzerinde pek değişiklik yapmamışsın.

Pan-tilt mekanizması joystik analog çıkışlarına göre hız ayarı yapıyor.
stepper.setSpeed(5*(Analog_X-Analog_X_AVG));
Kalın olarak belirlediğim sayı senin hzı ayarındaki setPoint. Eğer onu düşürürsen daha yavaş hareket edecektir ama bu seferde tüm hareket yavaşlayıp seni sabır imtihanına sokacaktır. Onun yerine

stepper.setAcceleration(1000); //ACCELERATION = Steps /(second)^2

kısmındaki 1000 sayısını düşürerek step motorların ilk hareketini yavaşlatabilirsin. Başka soru soracaksan yeni başlık aç bu başlığı takip etmiyorum.

Ardunio ile gün similasyonu yapmak istiyorum kodlamada yardımcı olurmusunuz saygılarımla

5 buton ile lcd ekranda röle çıkış kontrol programını yazdım. istedğim 6.buton ile buton seçme .tarama ve tarama durdurma işlemi yaptırmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• BUTON DEVREM.txt
    2.9 KB · Görüntüleme: 5
  • İSTENİLEN REVİZYONLU.docx
    13.3 KB · Görüntüleme: 7
Ardunio pro micro’yu pc’ye bağlayınca görmüyor sadece yeşil ışığı yanıyor. Burn Bootloaderı yükledikten sonra sadece rx ve tx ışıkları da yandı fakat tekrar pro micro’yu pc’ye bağladığımda aynı hatayı vermeye devam etti yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Arduino kodlamasında takılan olursa buraya gelsin.
Arduino kodlamasında takılan olursa ücretsiz bir şekilde kodunu buraya yazabilir.
Ardunio pro micro’yu pc’ye bağlayınca görmüyor sadece yeşil ışığı yanıyor. Burn Bootloaderı yükledikten sonra sadece rx ve tx ışıkları da yandı fakat tekrar pro micro’yu pc’ye bağladığımda aynı hatayı vermeye devam etti yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Gerçekten yardıma ihtiyacım var. :)
resimde gördüğün sinyal jeneratörünün
frekans seçimi potansiyometre ile yapılıyor
ben bunun yerine belli süre aralıkları ile frekansın değişmesini istiyorum
(örneğin 500-501-502 khz vb)her 10ms de bir frekans değişmesini istiyorum.
yardımcı olabilirmisiniz?
AD9833 Function Generator (1).jpg

//======================== //AD9833 Signal Generator //======================== #include<AD9833.h> //---------------------------- AD9833 gen(9); long f; int sw1, sw2; //======================================== void setup() { pinMode(3,INPUT); pinMode(4,INPUT); gen.Begin(); gen.EnableOutput(true); } //======================================== void loop() { f = map(analogRead(A6),0,1023,1000,5000); sw1 = digitalRead(4); sw2 = digitalRead(3); if(sw1==LOW && sw2==LOW) gen.ApplySignal(SINE_WAVE,REG0,f); if(sw1==LOW && sw2==HIGH) gen.ApplySignal(TRIANGLE_WAVE,REG0,f); if(sw1==HIGH && sw2==LOW) gen.ApplySignal(SQUARE_WAVE,REG0,f); if(sw1==HIGH && sw2==HIGH) gen.ApplySignal(HALF_SQUARE_WAVE,REG0,f); }

Genel tanımlamada:
Kod:
long f = 500000;

Ana döngüde:
Kod:
f = f + 1000;
if(f > 600000)
{
   f = 500000; // En çok değere kadar.
}
delay(10);
yazarak yapabilirsiniz.

Genel tanımlamada:
Kod:
long f = 500000;

Ana döngüde:
Kod:
f = f + 1000;
if(f > 600000)
{
   f = 500000; // En çok değere kadar.
}
delay(10);
yazarak yapabilirsiniz.
Mehmet hocam zahmet verdim teşekkür ederim., (bu arada benim adımda mehmet) hocam frekans değişikliklerini süresini 1sn demiştim lakin 1 sn de 160 farklı frekans üretmesini yapabilirmiyiz?
1 sn içinde 500khzden 660khz kadar tüm frekansları teker teker geçmeli

1000(mS) / 160 = 6.250
Eğer frekans kontrolcüsü 6.2mS içinde
değişimi yapabilecek kapasitede ise, yaparsınız.
f = 500000, max değer 660000 ve
delay(6.25) olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, bir öğretmen arkadaşım görev yaptığı okul için çocuklara coğrafya derslerinde Ülkemizin illerini gösterecek bir fikirle yardım istedi. Bu fikre göre suntadan yaptığı bir Türkiye haritasında illere ait butona basıldığında doğru il veya camii gösterilirse ışık yakacak bir devreye ihtiyaç var. Kısacası arduino veya pic üzerinden 100 adet buton ve 100 adet çıkış gerekiyor. Elimde arduino uno ve çeşitli pic var, ilginiz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri