Zahid56

Üye
Herkese merhaba ,
Iki tane sorum olucak oncelikle bilgisayardan visual studio ile tasarladığım bir arayüzle arduinoya veriler gondermek istiyorum en basitinden form ekranindan iki butona tiklayip bir ledi yakip sondurmek istiyorum bunun icin gerekli malzemeler nelerdir. ben de suan arduino uno ve onun bilgisayara takilan usb kablosu var sadece bu kablo ile istedigim yapa bilirmiyim yoksa arada baska donusturucu elemanlara ihtiyacim varmi eger varsa bunlarin ne oldugunu soyleye bilirmisiniz ayrica arduino Leonardo diye bir kart daha duydum bunun arduino unodan farki nedir.
Ikincisi arduino uno ya programi attiktan sonra bir sisteme yerlestirdim diyelim bu seferde kablosuz veri gondermek istiyorum laptopun Bluetooth u ile veya akilli telefonun Bluetooth u ile bunun icinde sadece bir Bluetooth madulu yeterlimi ekstra ara elemanlar gerekiyomu gerekiyosa isimleri nelerdir simdiden cok tesekkurler

Yazdığın programı ardunioya atmak için ardunionun kendi yazılımı mevcut zaten. Sitesinden indirebilirsin.
Yeni bir arayüz mü tasarlamayı düşünüyorsunuz?

Ardunionun, çıkış sayısı ve özelliklerine göre çeşitli isimlerde modelleri var. Leonardo, mega, uno gibi.

Uzaktan haberleşme için bluetooth modülleri var. Gerekli yazılım ve bağlantıyla bunu yapabilirsin.

Yok kastettigim bu degil ben arduinoya zaten program atabiliyorum. Benim istedigim mesela arduinonun cikisina bir motor bagladim ve calistirdim bu motoru pwm pin i ile suruyorun bilgisayardan bunu kontrol etmek istiyorum ama serial porttaki mesaji yazip gonder e bastigimiz yerden degil . Ben kendim visual studio da bi form olusturdum o formda butonlar var bu butonlar tikladigimda arduinoya veri gondermek istiyorum ve bu verilerle hiz ayari yapicam. Ama bunu arduinonun derleyicisi ile degil ekstra visual studio ile yapicam

bildiğim kadarıyla leonardo versiyonu pc tarafından seri port gibi algılanıyor.
dolayısıyla extra birşeye gerek kalmıyor.
yazılım ile portları kontrol ettikten sonra dediğiniz olabilir.

Peki eger arduino uno kullanirsam kullanmam gereken eleman hangisi

Kablosuz haberleşme olarak bluetooth,nRF24L01 modulu (aynı modulun antenlisi ile 1 km kadar haberleşme yapabilrisin.),esp8266 ile internet üzerinden uzak mesafe ile haberlesme yapabilirisin.

Kablosuz haberleşme olarak bluetooth,nRF24L01 modulu (aynı modulun antenlisi ile 1 km kadar haberleşme yapabilrisin.),esp8266 ile internet üzerinden uzak mesafe ile haberlesme yapabilirisin.
Hc 05 veya hc 06 ile kontrol etmeyi dusunuyordum sizin soylediginiz module wiriless uzerinden kontrol sagliyo henuz yeni yeni basliyorum hangisi daha kolay olcaksa onunla baslamak istiyorum. Hc 05 i nasil kullana bilirim simdi bu modulu arduinoya bagladigimda google play store da hazir kontrol ara yuzleri var bunlari sanirim direk kullana bili yorum ancak bilgisayarda nasil olucak ben hazir arayuz kullanamak istemiyorum kendi yaptigim bi arayuz var bunu kullanmak istiyorum

Senin demek istediğini anladım. o konuda fikrim yok kendi arayüz konusunda. ama normal bı google play uygulaması kullancaksan tek yapman gereken bluetooth baglantılarını breadbord uzerınde yapman..Röle çektirebilirsin.

Senin demek istediğini anladım. o konuda fikrim yok kendi arayüz konusunda. ama normal bı google play uygulaması kullancaksan tek yapman gereken bluetooth baglantılarını breadbord uzerınde yapman..Röle çektirebilirsin.
Kendi yaptigim Arayuz uzerinden kontrol icin sanirim gorsel programlama ile ilgilenen birinden bilgi almam lazim zaten bende visual stduio ile hazirladim. Ancak bana su konuda yardimci olabilirseniz cok memnun olurum bilgisayardan arduinoya bluetooth ile nasil baglanip ona komut gonderebilirim

Ardunionun seri porttan haberleşme özelliği var. Zaten kendi arayüzü seri porttan haberleşiyor.
C# ile ardunio haberleşme diye aratırsan örnekler var. Teknoseyirde yapılmış benzeri.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri