Arcelik makine takilma

kaan55

Üye
Ustadlarim herkese selamlar..

Makinemin markasi arcelik 6242 HIT. Yikama yaparken birden su bosaltma konumunda takili kaldi. Bende makineyi arkaya dogru yatirdim icinden biraz su akti ve normal calismaya basladi ancak ayni problem tekrar etti.

Makine su aliyor yikamaya basliyor. Su bosalmaya basladigi anda takilo kaliyor. Icerideki suyu cekip bosaltiyor ama motor hic durmuyor biraksam sonsuza kadar çalışır. Resetleme yada test programina gecmekte ise yaramiyor.

Yardimlarinizi rica ediyorum. Saygilar sevgiler

gerek yok
en alttaki tekmelik kapağını açın makine içine ulaşın tahliye hortumunun pompaya bağlanan ağzında kopma olmuştur büyük ihtimal bir tane tahliye hortumu alıp değiştirin.

tamam ustam çok sağolun eve gidince bi kontrol edeceğim..

gerek yok
en alttaki tekmelik kapağını açın makine içine ulaşın tahliye hortumunun pompaya bağlanan ağzında kopma olmuştur büyük ihtimal bir tane tahliye hortumu alıp değiştirin.
Altini actim islaklik vardi sildim emniyet valfini de kuruttum borulari kontrol ettim kazani gorsel olarak kontrol ettim bir sorun gozukmuyor. Pis su hortumuna ufledim ilk anda zor gitti su sonra normal ufleyebildim. Şu an normal calisiyor. Acaba pis su gider hortumu tikandiginda iceri su verir mi? Sac plakaya su dolar mi?

Altini actim islaklik vardi sildim emniyet valfini de kuruttum borulari kontrol ettim kazani gorsel olarak kontrol ettim bir sorun gozukmuyor. Pis su hortumuna ufledim ilk anda zor gitti su sonra normal ufleyebildim. Şu an normal calisiyor. Acaba pis su gider hortumu tikandiginda iceri su verir mi? Sac plakaya su dolar mi?
gider hortumunun tıkalı olmasıyla alakalı değil makinada muhakkak bir su kaçağı mevcuttur. tespit etmeniz gerekli.

gider hortumunun tıkalı olmasıyla alakalı değil makinada muhakkak bir su kaçağı mevcuttur. tespit etmeniz gerekli.

evet dediğiniz gibi tekrar detaylı inceleyeceğim.. sorun devam ediyor..

Detayli incelememe ragmen bulamadım bende mecbur servisi cagirdim. Geldiler eliyle koymus gibi buldu.. ön kapak tarafindan gelen kucuk mavi bir hortum yerinden cikmis tüm sorun bu. Yerine takti 40 tl sıkışmış onu cikardi :) ve gitti:))

Yardimlariniz için cok tesekkur ederim..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri