Araba teyibini bilgisayara bağlamak

Macherys

Üye
Arkadaşlar merhaba bir konuda düşüncelerinizi merak ediyorum ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. Görselde belirttiğim araç teyibini bilgisayara bağlayıp tuşlarına atama yapmak mümkün müdür? Örneğin bir araba oyununda far acmak için bu panel üzerinde atanmış olduğum tuşu kullanmak istiyorum. Böyle bir sistem nasıl yapılabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20240111_010643.jpg
    IMG_20240111_010643.jpg
    104.6 KB · Görüntüleme: 20
Eğer teyipte aux girişi var ise bilgisayarın ses çıkışından bağlantı yapabilirsin.İp-bus bağlantı kablosu da kullanabilirsin.Bu yöntem bilgisayarda oto teybini çalıştırır; ama tuşlara oyun ataması yaptırmaz.

Eğer teyipte aux girişi var ise bilgisayarın ses çıkışından bağlantı yapabilirsin.İp-bus bağlantı kablosu da kullanabilirsin.Bu yöntem bilgisayarda oto teybini çalıştırır; ama tuşlara oyun ataması yaptırmaz.
Tuşları bir devre kartı kullanarak aktif edebilir miyiz?

Yeni nesil araç ses sistemleri CanBus üzerinden teyip ile haberleşerek uzak butonlarla teybin kontrolunü saglayabilmekte,ancak teybin üzerindeki tuşlara basıldıgını bu databus hattına geri beslleme datayı yükleyip yüklemedikleri teybi üretene kalmış bir şey.Çok meraklıysan aracın canbus hattını dinlyerek butona bastıgında datalarda herhangibir degişiklik oluyormu diye kontrol edersin.Eger degişiklik oluyorsa bu datayı kullanıp istedigin şeyi yaptırabilirsin.
Ancak bu iş öyle keyfe keder hadi ugraşayım yapayım denecek kadar basit bir iş degil.
Kafayı yemeye degmez,gel sen bu sevdadan vazgeç.:)

Canbus hattını nasıl dinleyebilirim biraz destek olabilir misin 🙃

Canbus hattını nasıl dinleyebilirim biraz destek olabilir misin 🙃
Yahu kardeşim bak altına yazmısım,bu iş öyle basit keyfe keder ugraşılarak yapılcak kadar basit bir iş degil.
Yapacagın zımbırtıyı 100.000$ satarım diyorsan ve sende bunun 10.000$ ını paylaşmayı göze alabilirim diyorsan gel beraber yapalım.:) TIRRRRRR BIIIIPPPP.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri