1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Arızalanan buzdolabım hakkında

Konusu 'Soğutucular' forumundadır ve yb35 tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. yb35

yb35 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Merhaba,

Buzdolabı Beko marka modeli , bk8762t derin dondurucu dolap, arıza şöyleki , dolabı fişe taktığımda elektrik geliyor, 3-4 saniye sonra tık diye bir ses geliyor ve duruyor yani motor çalışmıyor, bunu bu şekilde tekrar ediyor, servisi çağırdım bana motorun gittiğini söyledi ve 320 tl cıvarı bir fiyat çıkardılar , motorun değişimi için , bende yaptırmadım, bu durumu araştırmak istedim acaba sizcede bu motor arızasımıdır, röle diye bir cihazda varmış ondan olamazmı?
    Entes
    Entes
  2. kanyak

kanyak Profesyonel Üye

Beğenilen Mesajları:
    293
    Ödül Puanları:
    271
    Meslek:
    Teknisyen
    %95 motor arızasıdır. istediği fiyat yetkili servise göre normal. piyasada 250 tl civarında yaparlar. ama ürün 10 yaşını geçkin. yeteri kadar işinizi görmüş. çok çok temiz bir üründür iyi bir motor takıp 5 sene daha kullanabilrsiniz. tabiki şanstır
  3. yb35

yb35 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sanırım dediğiniz gibi süresini doldurdu yaklaşık 18 sene olmuştu zaten, uygun fiyatlı yeni bir dolap düşünüyorum, kampanyada olan şu modeli buldum,

4252 NY Buzdolabı - İki Kapı Buzdolabı

sizce iyi bir ürünmüdür?
  4. cncarastirma

cncarastirma Usta Üye

Beğenilen Mesajları:
    211
    Ödül Puanları:
    153
    Selamun Aleyküm
    Eski dolabı da değerlendirmek adına çıkma kompresör takılması düşünülebilir. Kullanan birisine de verilebilir bu şekilde. Nihayetinde motor harici kısımları içinbariz bir emek ve masraf harcanıyor imalatta; ziyan etmemek için uğraşmak gerekir.
    Herkesin bakışı farklı olabilir; 2.el ve spot tarzı vb araştırmalardan da geri durmamak gerekir. Ekonomik olarak değerlendirme yapılırken yeterli bilgi olmalı.
    Hayırlı günler dilerim.